Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Usprawniony tryb End Game i wytrzymałość w aktualizacji Arma 3

Startuje też system Units.

Zgodnie z zapowiedziami z października tego roku, studio Bohemia Interactive opublikowało spore, darmowe rozszerzenie dla realistycznej strzelanki Arma 3 - Nexus Update.

Największe nowości to „rozbudowany i rozszerzony” tryb rozgrywki End Game, wprowadzenie wskaźnika wytrzymałości postaci oraz mechaniki sprzętu ochronnego, jak kamizelki kuloodporne.

Dwie nowe „instancje” w End Game to pojedynki dla określonych grup graczy - od 8vs8 do 16vs16. W trybie tym celem jest znalezienie i zabezpieczenie cennych schematów, w trzech fazach. Zaczynamy od wyczyszczenia bazy z przeciwników sterowanych sztuczna inteligencją. Później obie drużyny wykonują mniejsze cele, by następnie rywalizować o sam schemat.

Nowy system wytrzymałości ma zapewnić „bardziej logiczny” system określający, jak długo możemy korzystać ze sprintu i pomagający w celowaniu.

Zaktualizowano również model trafień, lepiej wykrywający pociski uderzające w określone części ciała postaci i odpowiednio „przydzielający” obrażenia, szczególnie w przypadku miejsc niezabezpieczonych pancerzem.

Nexus Update to także podwaliny pod przeglądarkowy system Arma 3 Units, umożliwiający prostsze wyszukiwanie grup graczy czy zakładanie „klanów”.

Arma 3 Units

Ostatnią nowością jest ułatwienie dla twórców modyfikacji: Arma 3 automatycznie pobierze wszystkie potrzebne pliki „zależne”, jeśli dany projekt do działania wymaga danych z innych modów.

Jak zapowiadano w październiku, kolejna aktualizacja nosi tytuł Eden Update i ukaże się na początku przyszłego roku. Tutaj największą nowością jest rozszerzenie możliwości edytora o opcję modyfikowania map bezpośrednio w trzech wymiarach.

Drugi kwartał przyszłego roku to większy dodatek o nazwie kodowej Arma 3 Apex. Deweloperzy dodadzą 100 kilometrów kwadratowych mapy Tanoa, prezentowanej już na targach E3.

W planach jest też kampania dla fanów kooperacji, nowe pojazdy, bronie i postacie. Twórcy stawiają na nieco futurystyczne wyposażenie, z samolotami pionowego startu i lądowania włącznie.

Arma 3 to realistyczny symulator współczesnego pola walki. Produkcja debiutowała we wrześniu 2013 roku. Koncentruje się na zmaganiach sieciowych, ale oferuje także kampanię dla pojedynczego gracza.

Cover image for YouTube videoArma 3 - Nexus Update Trailer

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

ARMA 3

PC

Powiązane tematy
PC
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze