Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uruchomiono rzadką konsolę Sony PlayStation SNES

Działa - w połowie.

Cztery miesiące temu odnaleziono jeden z prototypów rzadkiej konsoli Sony PlayStation SNES, a w sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia - teraz sprzęt udało się włączyć.

Wyprodukowano podobno tylko kilkaset egzemplarzy, w wyniku kooperacji firm Nintendo i Sony, planujących połączenie systemu Super Nintendo Entertainment z napędem CD-ROM. Do dzisiaj zachowało się jeszcze mniej urządzeń - podobno tylko dwa.

Większość została zniszczona, gdy obie firmy przerwały współpracę. Ujawnione w lipcu znalezienie takiego reliktu było więc sporą niespodzianką.

Zdjęcia: Engadget

Serwis Engadget dotarł do szczęśliwych właścicieli jednego z egzemplarzy: to Terry Diebold oraz jego syn Dan. Ci ostrożnie podłączyli sprzęt do zasilacza i uruchomili konsolę.

Gry SNES i kontroler działały bez większych problemów, ale kluczowy element układanki - napęd CD-ROM - nie funkcjonował.

Próbowano znaleźć i naprawić usterkę. W tym celu prześwietlono nawet obudowę, by zbadać stan wnętrza - nic z tego. Napęd pobiera prąd z zasilacza, co sugeruje, że problem leży po stronie oprogramowania.

Jedna z teorii mówi, że CD-ROM celowo wyłączono zanim konsola opuściła fabrykę, ponieważ ten komponent nie należał do Nintendo. Być może prototyp nie był po prostu gotowy.

Bez względy na powody, potwierdzono autentyczność urządzenia - czas wypatrywać aukcji w sieci.

Terry (po lewej) i Dan Dieboldowie

Nudzisz się? Zobacz także:

Tagi
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze