Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Uncharted 1: Fortuna Drake’a - Poradnik, Solucja

Opis przejścia misji oraz wszystkie znajdźki.

Witamy w poradniku i solucji do pierwszej części serii Uncharted. Nathan Drake, główny bohater gry, zabiera nas w szereg niesamowitych miejsc. Czy to morze, dżungla, tajemnicze inkaskie ruiny, albo bezkresna pustynia, możemy liczyć na wartką akcję, niesamowitą przygodę i wiele niezapomnianych chwil.

Seria Uncharted to trzecioosobowa przygodowa gra akcji z elementami platformówki oraz skradanki. Podczas zabawy sterujemy poczynaniami Nathana, a okazjonalnie wspierać nas będzie dwójka jego przyjaciół - Sully oraz Elena.

W niniejszym poradniku znajdziecie kompletny opis przejścia kampanii fabularnej gry oraz wskazówki, gdzie znajdują się wszystkie poukrywane sekrety. Nie zabrakło też garści porad na dobry początek zabawy.

Fortuna Drake'a jest częścią Uncharted: Kolekcja Nathana Drake'a na PlayStation 4. Jeśli szukasz porad do drugiej odsłony, zobacz nasz poradnik do Uncharted 2: Pośród Złodziei, a do trzeciej poradnik do Uncharted 3: Oszustwo Drake'a. Jeżeli natomiast szukasz solucji do Kresu Złodzieja, sprawdź: Uncharted 4 - poradnik i solucja - kompleksowy przewodnik do czwartej części serii.

Opis przejścia

Przygodę rozpoczynamy od Panamy - to tutaj główny bohater, wraz z dziennikarką, ruszają tropem legendarnego skarbu Inków i Azteków. Oj, będzie się działo!

Skarby (znajdźki)

W trakcie przygody natkniesz się na wiele skarbów i przedmiotów, które główny bohater chętnie dołączy do swojej bogatej kolekcji.

Porady na początek

- Jeśli podczas rozgrywki wspierać cię będzie inna postać, nie przejmuj się jej losem - są nieśmiertelni. Niewiele ci pomogą samym strzelaniem, ale skupią uwagę wroga na sobie. Staraj się wtedy przejść na drugą stronę lokacji by zajść wroga z boku lub od tyłu.

- W grze znajduje się mnóstwo elementów zręcznościowych, polegających na odnajdywaniu ukrytych przejść i skorzystaniu z nich w odpowiednim momencie. Zawsze rozglądaj się za elementami w kolorach białym lub jasnoszarym.

- Najskuteczniejszą bronią okazuje się pistolet. Strzelba przydaje się tylko w końcowych etapach gry, gdy atakują nas stwory w ciasnych korytarzach. Świetnym rozwiązaniem okazuje się posiadanie kałasznikowa. Pamiętaj także by uzupełniać zapasy amunicji zbierając ją z poległych wrogów.

- Nate nie posiada paska zdrowia, więc sporo kul potrafi przyjąć i wciąż dalej biegać. Niemniej staraj się jak najczęściej wykorzystywać elementy otoczenia, by się nimi osłonić (wciskaj ○).

- Rozglądaj się za skarbami, najczęściej poukrywane są w rogach danej lokacji. Pomoc znajdziesz w naszym poradniku.

Sterowanie

Jeśli chodzi o poruszanie się postacią i walkę, sterowanie jest zasadniczo nieskomplikowane. Zerknij na poniższy schemat. Pamiętaj, że możesz go także odnaleźć w menu głównym gry.

Schemat sterowania w Uncharted

Możesz też otworzyć obrazek w oddzielnym oknie lub pobrać na dysk

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze

Damian Milczarek

Contributor

Komentarze