Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono plan pustynnej mapy Playerunknown's Battlegrounds

Jeszcze nieoficjalnie.

Wczoraj informowaliśmy o zmianach wprowadzanych we wrześniowej aktualizacji Playerunknown's Battlegrounds. Pliki łatki są już dostępne na serwerach testowych, a jeden z czujnych fanów doszukał się w nich czegoś, co powinno zapewne zostać tajemnicą - plan nowej, pustynnej mapy.

Użytkownik serwisu społecznościowego Reddit o interesującym pseudonimie „bizzfarts" opublikował projekt mini-mapy z oznaczeniem wszystkich najważniejszych lokacji i charakterystycznych punktów.

Warto pamiętać, że mapa nie została jeszcze oficjalnie ujawniona - poza jednym screenem - a obrazek miał zapewne pozostać tajemnicą, więc do ostatecznego debiutu wiele może się jeszcze zmienić.

Pustynna mapa

Uwagę zwracają przede wszystkim dość interesujące nazwy, jak Zombie, Wasteland (Pustkowie), Rage (Gniew), Punishement (Kara) czy Strangle (Duszenie). Sporych rozmiarów miasto nieopodal Krateru Bravo to Hard Luck (Pech).

To zapewne tę miejscówkę oglądaliśmy na wspomnianym, pierwszym screenie z mapy, opublikowanej przez twórców w sierpniu tego roku:

Za prace nad pustynną lokacją odpowiadają dwa zespoły: w Stanach Zjednoczonych i w Szwecji. Takie podejście ma sprawić, że działania nie wpłyną negatywnie na dalszy rozwój podstawowej wersji gry w centrali Bluehole w Korei Południowej.

Warto przypomnieć, że powstają także inne lokacje: jedna stawiająca już na arktyczne warunki, druga inspirowana śródziemnomorskimi widokami.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze