Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Łatka PlayerUnknown's Battlegrounds wprowadza mgłę i nowe miasto

Oraz karabinek Mini-14.

Najnowsza aktualizacja popularnego PlayerUnknown's Battlegrounds jest już dostępna na publicznych serwerach testowych, z premierą dla wszystkich graczy najpewniej jeszcze w tym tygodniu.

W komunikacie na Steamie przypomniano o zmodyfikowanym harmonogramie publikowania łatek, które są teraz większe, lecz wydawane co miesiąc, nie - jak poprzednio - co tydzień.

Mgliście to widzę

Najważniejszą innowacją wydaje się być system, który sprawia, że gracze nie będą mogli już „farmować” BP. Obecnie osoby wkraczające do rozgrywki, lecz nigdy nie ruszające się z miejsca po wylądowaniu, to mała plaga produkcji.

Lista zmian i nowości mówi o poprawionej wydajności działania, zwłaszcza na słabszych maszynach. Zaoszczędzone klatki na sekundę natychmiast zrujnuje zapewne możliwość trafienia na mglistą pogodę, ograniczającą także widoczność.

Co interesujące, patch wprowadza także całkiem nowe miasto, na wschód od ruin oznaczonych na mapie jako Stalber, w północno-wschodnim rogu.

Do tego mniejsze modyfikacje: możliwość zmiany koloru celownika, półautomatyczny karabinek Mini-14 na amunicję kalibru 5,56 mm, identyczny zasięg renderowania cieni na wszystkich ustawieniach graficznych, szybsze ładowanie kuszy, przytrzymywanie uzbrojonych granatów w ręce i inne.

Karabinek Mini-14

Część graczy spodziewała się także nowego systemu przeskakiwania przez przeszkody, stanowiącego oczekiwaną poprawę dla nieco kłopotliwego niekiedy skakania. Twórcy wyjaśniają jednak, że skomplikowany algorytm wymaga dokładnych testów i zadebiutuje najpewniej dopiero na początku listopada.

„Cały zespół ciężko pracuje, by spełnić założenia obecnego harmonogramu i opuścić program Early Access przed końcem obecnego roku” - zapewniają przedstawiciele studia Bluehole.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze