Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ujawniono datę premiery Star Citizen w wersji alpha 2.6

Tryb FPS i nowe statki.

Deweloperzy ze studia Cloud Imperium Games ujawnili datę wydania kolejnej aktualizacji gry Star Citizen w wersji alpha. Łatka ukaże się 8 grudnia, choć podkreślono, że termin może ulec zmianie.

Jednocześnie twórcy opublikowali szereg materiałów wideo, prezentujących elementy, które zostaną wprowadzone nie tylko w najbliższym patchu, ale i w kolejnych. Najważniejszym jest Star Marine - tryb strzelanki z akcją przedstawioną w perspektywie pierwszej osoby.

W filmie poświęconym modułowi - który zostanie dodany w aktualizacji 2.6 - pokazano przykładowe starcie pomiędzy dwoma drużynami graczy. Zadaniem użytkowników było przejęcie kontroli nad czterema panelami kontrolnymi, a następnie obrona urządzeń przed rywalami.

Ciekawostką w wariancie FPS jest możliwość poruszania się także w pozbawionej grawitacji przestrzeni kosmicznej.

To jednak nie wszystko. W nadchodzącej łatce pojawią się nowe statki, którym poświęcono osobne filmy - Drake Caterpillar, Drake Herald i Origin 85X.

Są też nagrania koncentrujące się na trzech ogromnych okrętach, nad którymi prace nadal trwają. Jednostki - Idris, Javelin oraz Bengal - będziemy mogli kontrolować podczas zabawy, ale nie wiadomo, kiedy zostaną dodane.

Star Citizen to „symulator życia w kosmosie”. Podczas zabawy można rozwijać się i zarabiać na wiele sposobów - zaciągając się do wojska, zajmując handlem lub zostając piratem.

Produkcja nastawiona jest na zabawę sieciową, ale twórcy pracują też nad kampanią fabularną - Squadron 42. Składać się będzie z misji przedstawiających określoną historię. W poszczególne postacie wcielą się tacy znani aktorzy, jak Gary Oldman, Gillian Anderson, Andy Serkis, Mark Strong, John Rhys-Davies i Mark Hamill.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze