Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft ostrzega przed fałszywymi zaproszeniami do bety Far Cry 6

Firma radzi zachować czujność.

  • Oszuści próbują wyłudzić dane fałszywymi zaproszeniami do testów Far Cry 6
  • Ubisoft nie planuje publicznej bety gry

Przedstawiciele Ubisoftu wystosowali komunikat, w którym ostrzegają użytkowników przed fałszywymi zaproszeniami do bety Far Cry 6. Firma tłumaczy, że to próba oszustwa.

Na problem zwrócił uwagę youtuber theRadBad. Internauta poinformował, że streamerzy otrzymują e-maile, zachęcające do wzięcia udziału w testach powstającej strzelanki. Celem wiadomości jest jednak kradzież danych.

„Możemy potwierdzić, że e-mail o dostępie do bety FC6 jest próbą oszustwa. Sprawa została już zgłoszona. Nie odpowiadajcie na taką wiadomość lub podobne” - napisano na Twitterze pomocy technicznej Ubisoftu.

Warto zaznaczyć, że to nie pierwszy tego typu przypadek. Kilka miesięcy temu oszuści rozsyłali fałszywe zaproszenia do testów Cyberpunk 2077, o czym wówczas ostrzegali deweloperzy z CD Projektu.

Far Cry 6 nie ma wyznaczonej dokładnej daty premiery, ale według obecnych założeń, gra powinna zadebiutować na rynku najpóźniej w marcu 2022 roku.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze