Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tencent inwestuje w Ubisoft prawie 1,4 miliarda złotych

Pozostaje mniejszościowym udziałowcem.

Tencent zainwestuje w Ubisoft 297 milionów dolarów, czyli 1,4 miliarda złotych - poinformowały spółki w oficjalnym komunikacie.

- Rozszerzenie współpracy z Tencent dodatkowo wzmacnia podstawowy akcjonat Ubisoftu wokół jego założycieli i zapewnia firmie stabilność niezbędną do jej długoterminowego rozwoju - powiedział Yves Guillemot, dyrektor generalny i współzałożyciel Ubisoftu.

- Tencent jest kluczowym partnerem dla wielu liderów branży, którzy stworzyli jedne z najwybitniejszych gier wideo. Ta transakcja wzmacnia naszą zdolność do tworzenia silnej wartości w nadchodzących latach - dodał Guillemot.

W wyniku transakcji, na którą składa się 200 mln dolarów w akcjach i 100 mln dolarów w kapitale, Tencent nabył 49,9% udziałów ekonomicznych i uzyskał 5% pakiet głosów nie bezpośrednio w Ubisofcie, lecz w Guillemot Brothers Limited, czyli spółce zarządzającej firmą, należącej do braci Guillemot.

Jednocześnie wyrażono zgodę na zwiększenie udziałów w Ubisofcie z 4,5% do 9,99%, lecz Tencent nie może sprzedać udziałów przez 5 lat ani zwiększyć ich powyżej wspomnianego procenta przez 8 lat.

Firma Yves’a Guillemota pozostaje pod wyłączną kontrolą rodziny Guillemot, a Tencent nie będzie reprezentowany w Radzie Dyrektorów i nie uzyska prawa weta.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze