Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Ubisoft odnotował niemal 50 mln euro strat

Francuski wydawca opublikował wyniki finansowe z ostatniego roku fiskalnego.

Ubisoft odnotował prawie 50 mln euro strat w minionym roku fiskalnym, który zakończył się w marcu. Firma opublikowała dziś raport finansowy.

The Crew jest określane przez Ubisoft jako „World of Warcraft” gier wyścigowych

Na straty wpłynęło przede wszystkim opóźnienie premiery Watch Dogs, a także zmniejszenie zainteresowania tytułami Free to Play. Wydawca nie chce jednak rezygnować ze wspierania darmowych produkcji.

Dochód ze sprzedaży gier wyniósł 1,007 mld euro, 20 procent mniej, niż w ubiegłym roku. Największy wpływ na ten wynik miała gra Assassin's Creed 4: Black Flag - sprzedano 11 mln egzemplarzy, łączny dochód ze sprzedaży produkcji to 758 mln euro.

Dochody z dystrybucji cyfrowej osiągnęły 195 mln euro. Ubisoft poinformował, że to rezultat o 32 procent lepszy w porównaniu do roku fiskalnego 2012-2013.

Firma chce poprawić wyniki. Prognozuje, że dochody za rok bieżący wyniosą nawet 1,4 mld euro. Ubisoft chce dalej rozwijać segment dystrybucji cyfrowej.

Far Cry 4, produkcja „zbudowana na sukcesie Far Cry 3”, ma znaleźć się w dziesiątce najlepiej sprzedających się gier. Gra została dziś oficjalnie zapowiedziana. Gracze trafią w Himalaje.

Poinformowano także, że Assassin's Creed Unity zaoferuje „zachwycającą” oprawę wizualną. Ubisoft wierzy, że Rewolucja Francuska to równie ciekawy i przyciągający moment w historii, co Rewolucja Amerykańska, którą przedstawiono w Assassin's Creed 3. Nad najnowszą odsłoną cyklu pracuje łącznie dziesięć oddziałów Ubisoftu, pracom przewodzą deweloperzy z Montrealu.

„Największe znaczenie dla wyników za rok bieżący będzie miało pięć nowych tytułów” - oświadczył Yves Guillemot, prezes firmy.

„Assassin's Creed Unity, Far Cry 4, Just Dance, The Crew i Watch Dogs. Liczba zamówień przedpremierowych Watch Dogs jest rekordowo wysoka, marka jest w idealnej pozycji, by stać się jedną z marek odnoszących największe sukcesy”.

O autorze

Awatar Mateusz Zdanowicz

Mateusz Zdanowicz

Senior Editor

Człowiek orkiestra i miłośnik gier niezależnych. Mateusz zajmuje się przygotowywaniem recenzji, artykułów oraz poradników. Wspiera również dział informacyjny.

Komentarze