Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tysiące dolarów do zgarnięcia w konkursie na mapę do Dying Light 2

Wydano narzędzia do tworzenia modów.

Techland opublikował oficjalne narzędzia deweloperskie dla Dying Light 2 Stay Human. Z tej okazji przygotowano także konkurs na stworzenie własnej mapy w grze, z atrakcyjnymi nagrodami.

Stosowne oprogramowanie jest już dostępne na Steamie oraz w Epic Games Store, a pełna wersja planowana jest na przyszły rok, razem z integracją na konsolach. Do tego czasu musimy radzić sobie z testową odsłoną, które jest najwyraźniej na tyle dopracowana, by napędzać konkurs z pulą nagród na poziomie ponad 55 tysięcy dolarów.

Dziesięciu zwycięzców wybierze Techland, oferując każdemu po 5 tysięcy dolarów. Mapa wyłoniona w głosowaniu społeczności nagrodzona zostanie laptopem ASUS ROG Zephyrus Duo 16, a jednego szczęśliwca wyłoni także AMD, wręczając kartę graficzną PowerColor 6800XT oraz procesor Ryzen 7 5800X3D.

Dla początkujących przygotowano nawet samouczek. Propozycje należy zgłaszać za pośrednictwem platformy mod.io, do 20 stycznia przyszłego roku. Szczegóły na oficjalnej stronie inicjatywy.

Miłośnicy serii Dying Light mogą pamiętać, że narzędzia do tworzenia modów były ważną częścią także w przypadku pierwszej odsłony cyklu, a twórcy z Techlandu promowali nawet najbardziej imponujące dzieła graczy.

Read this next