Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tym sposobem możesz zmniejszyć poziom strachu w Dead Space Remake

Horror przyjazny graczowi.

Jak na kosmiczny horror przystało, Dead Space Remake potrafi zaoferować solidną dawkę strachu. Twórcy przewidzieli jednak, że nie każdy musi być fanem ekstremalnych wrażeń, dlatego umieścili w grze funkcje obniżające jej straszność.

Wśród licznych opcji dostępności znajdziemy nie tylko najpopularniejsze ułatwienia, w postaci chociażby wspomagania celowania, ale także funkcje przeznaczone dla graczy, którzy pragną w jak największym stopniu ograniczyć horrorowy potencjał gry.

Studio Motive przygotowało dwie alternatywy, które uruchomić możemy bezpośrednio w ustawieniach produkcji. Włączenie opcji „wyświetlania ostrzeżeń o zawartości” wzbogaci rozgrywkę o komunikaty, które ostrzegą gracza przed wyjątkowo brutalnymi scenami.

„Ukrycie scen drastycznych” sprawi natomiast, że najmocniejsze momenty gry przysłonione zostaną niewyraźnym filtrem, który ochroni oczy oraz żołądek gracza przed niechcianymi widokami.

Twórcy zaznaczają jednak, że wymienione funkcje zadziałają tylko w przypadku sytuacji, gdzie głównymi poszkodowanymi są ludzie. Krwawe sceny rozrywania nekromorfów - będące zresztą jednym z fundamentalnych elementów gry - wciąż będą doskonale widoczne.

Zaprezentowany filtr zasłoni drastyczną scenę z każdej możliwej perspektywy.

Dead Space pozostaje horrorem pełnym krwi i kości” - wyjaśnia Christian Cimon, odpowiedzialny za reżyserię „doświadczania” gry. „Nie chcieliśmy naruszać głównego elementu zabawy, więc przemoc wyrządzana nerkomorfom nie jest ograniczana. Skupiliśmy się na scenach z intensywną przemocą wobec ludzi, silnym horrorem psychologicznym i motywem samookaleczania. Oczywiście to, co uznajemy za niepokojące, wciąż jest kwestią subiektywną”.

Przypomnijmy, że Dead Space Remake jest już dostępne do ogrania na PC oraz PS5 i Xbox Series X/S. Produkcja zdążyła zebrać pierwsze recenzje, a większość z nich jasno wskazuje, że mamy do czynienia z wyjątkowo udanym odświeżeniem klasycznego horroru.

Read this next