Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Rise of the Tomb Raider chcą zaoferować więcej niż strzelanie

Bohaterka odwiedzi Syrię.

Twórcy Rise of the Tomb Raider chcą zaoferować w nowej odsłonie serii więcej niż tylko strzelanie - stąd rozszerzone możliwości bohaterki.

Syberia i Syria - znamy już dwie lokacje. Co dalej? Sosnowiec?

Przedstawiciel studia Crystal Dynamics zapewniał podczas pokazu na targach E3, że Lara będzie teraz mogła sprawniej wspinać się na przeróżne obiekty i rośliny. Nauczyła się także pływać, czego brakowało w ostatniej części cyklu.

Większe znaczenie będzie miała także sztuka przetrwania, w czym pomaga rozbudowany system rzemiosła. Bohaterka podczas eksploracji świata znajdzie zwykłe i egzotyczne składniki, pomocne podczas konstruowania nowych elementów ekwipunku i ich ulepszeń.

Obserwacja wroga i wyczekiwanie na odpowiedni moment pozwoli na „inteligentne” podejście do potyczek - zapewniał dyrektor kreatywny Noah Hughes. Nic nie stanie oczywiście na przeszkodzie, by zaatakować z karabinem w ręku i pieśnią na ustach, jeśli taka jest wola gracza.

Na targach E3 prezentowano rozszerzoną wersję pokazu, którego zapis można znaleźć poniżej. Dziennikarze za zamkniętymi drzwiami mogli zobaczyć dodatkowy fragment, w którym Lara przedziera się przez piaski w Syrii.

Bohaterka przygotowuje się do „rajdu” na grobowiec, w którym pochowano Nieśmiertelnego Proroka (tylko po co nieśmiertelnemu grobowiec?). Wskazówki na temat tego miejsca znalazła po wysłuchaniu dzienników swojego ojca. Hughes wyjaśnia, że w grze znajdzie się specjalny system, zwiększający „archeologiczną inteligencję” naszej postaci. Czytanie dokumentów pozwoli łatwiej wyszukiwać sekrety, a bez znajomości starożytnych szyfrów nie ruszymy dalej z akcją.

Prezentacja kończy się spojrzeniem na centralną sekcję świątyni, ze złotą strukturą na środku. Celem jest dotarcie na samą górę - wyjaśnia producent.

- Chcieliśmy wysłać Larę na jej pierwszą eksplorację grobowców - mówił na początku dema. - Inspirujemy się prawdziwymi odkrywcami, takimi jak Sir Edmund Hillary i Tenzing Norgay, którzy jako pierwszy zdobyli Everest.

Rise of the Tomb Raider ukaże się 10 listopada. Jedyne potwierdzone obecnie platformy to X360 i Xbox One.

Cover image for YouTube video

Masz wolną chwilkę? Zobacz także:

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Rise of the Tomb Raider

PS4, Xbox One, Xbox 360, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze