Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Redfall pracują już nad następną dużą grą

Nie ma na co czekać.

Nie powinno to być zaskoczeniem dla nikogo, kto interesuje się zapleczem powstawania gier, ale studio Arkane Austin najwyraźniej rozpoczęło już pracę nad kolejną dużą produkcją. Pozostaje pytanie, jaki będzie to miało wpływ na rozwój i naprawę Redfall.

Trzeba przyznać, że premiera Redfall okazała się fiaskiem na wielu płaszczyznach. Gra sama w sobie nie wzbudziła szerokiego zainteresowania graczy, a ponadto obfituje w mniejsze i większe błędy techniczne, które uprzykrzają komfortową rozgrywkę. Nadal jednak należałoby doprowadzić produkcję do porządnego stanu, ponieważ są osoby, którym gra się spodobała i które wydały na nią sporo pieniędzy.

Tymczasem twórcy Redfall opublikowali na swojej stronie nowe oferty pracy, z których wynika, że poszukują osób do zupełnie nowego wysokobudżetowego projektu. Co więcej, praca dostępna jest od zaraz i każdy, kto dostanie się do zespołu, będzie mógł od razu podjąć się nowych obowiązków, co dodatkowo utwierdza w przekonaniu o tym, że rozwój tego projektu został już rozpoczęty.

Źródło: arkane-studios.com

Czy oznacza to, że Arkane Austin całkowicie porzuci swoja najnowszą produkcję? Raczej nie. Należy spodziewać się, że przynajmniej niewielki zespół będzie dalej aktywnie rozwijał strzelankę z wampirami i pracował nad naprawą błędów. Nie jest to też sytuacja niespotykana w branży czy też tak naprawdę w każdej innej firmie, a rozpoczęcie kolejnego dużego projektu po zakończeniu poprzedniego jest w istocie konieczne do zachowania pewnej ciągłości pracy i przychodów.

Kolejnym pytaniem bez odpowiedzi pozostaje to, czym może być ta nowa produkcja Arkane Austin. Wiemy na razie, że siostrzane studio Arkane Lyon pracuje nad dużą i ambitną grą singleplayer, natomiast nie wiemy, czego spodziewać się po twórcach Redfall. Możliwe, że po fiasku ostatniej premiery deweloperzy z Teksasu wrócą do tego, w czym są najlepsi i również przygotują ambitną grę dla jednego gracza.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze