Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Wielkie łatanie Redfall zaczyna się nad wyraz skromnie

Prawdopodobnie to pierwszy krok na długiej drodze.

Twórcom Redfal powinęła się noga, a ich najnowsza propozycja w postaci kooperacyjnej strzelanki z wampirami pomimo sporego opóźnienia zaliczyła falstart. Zespół Arkane Austin nie daje jednak za wygraną i zaczyna wielkie łatanie gry, choć początki są nad wyraz skromne.

Na pierwszą Łatkę opatrzoną numerem 1.01 czekaliśmy tydzień. Co w tym czasie przygotowali dla nas twórcy Redfall? Naprawdę niewiele - pełna lista zmian obejmuje zaledwie trzy poprawki i żadna z nich nie dotyka największych bolączek produkcji jak spadki płynności, błędy doczytywania tekstur czy zepsuta SI wrogów. Oto co udało się naprawić:

  • Naprawiono niekończący się ekran ładowania wynikający z zawieszenia i wznowienia rozgrywki podczas szybkiej podróży po mapie
  • Naprawiono błąd systemu zapisywania wynikający z zawieszenia i wznowienia rozgrywki podczas szybkiej podróży po mapie
  • Zaktualizowano logikę serwera gry, by usprawnić komunikację z aktywnymi serwerami

Niemniej prace nad naprawą gry trwają, a Phil Spencer (szef Xbox Gaming) wspomniał niedawno, że zespół ma konkretny plan łatania Redfall. Szkoda tylko, że w ogóle doszło do takiej sytuacji, która postawiła w naprawdę złym świetle nie tylko mających na koncie rewelacyjne produkcje twórców z Arkane Austin, ale też cały dział Xbox w Microsofcie.

Obecnie wiele gier nie jest dopracowana na premierę, ale od zespołu first party i tytułu na wyłączność fani oczekiwali znacznie więcej. I choć zrozumiałe jest, że nie każda gra musi zbierać najwyższe oceny, to naprawdę smuci stan techniczny, w jakim Redfall trafiło do graczy. Miejmy nadzieję, że chociaż ten aspekt produkcji ulegnie poprawie w nadchodzących tygodniach i miesiącach.


Dlaczego warto sięgnąć po „Legendy gier wideo”?

Dzięki książce poznasz największych twórców gier wideo w historii, a przy okazji dowiesz się, jak wielki był ich wpływ na wszystkie kolejne gry, również dzisiejsze hity, w które grasz na co dzień.

Pobierz darmowy fragment i zamów książkę „Legendy gier wideo” w przedsprzedaży »

Kto pierwszy poruszył postacią na ekranie, jak narodziły się komputerowe RPG-i, dlaczego grom tak blisko do filmów, kto wymyślił otwarte światy, jak narodziły się strzelanki czy wreszcie, który znany twórca poleciał w kosmos jako drugi cywil w historii.

Dowiedz się więcej teraz »

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze