Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Max: The Curse of Brotherhood zakładają nowe studio

Mają już pierwszy projekt.

Deweloperzy pracujący do niedawna w Press Play, odpowiadając między innymi za platformówkę Max: The Curse of Brotherhood, założyli nowe studio i zapowiedzieli pierwszy projekt.

Microsoft zamknął duńskie studio w marcu, razem z nieco bardziej zasłużonym Lionhead i kilkoma innymi oddziałami.

Założyciele Press Play nie zamierzają jednak rezygnować z tworzenia gier, zakładając Lightbulb Games. Debiutanckim tytułem będzie Pioneers, opowiadające o tworzeniu przedziwnych pojazdów.

Powyższy teaser może wyglądać znajomo. Nic dziwnego, ponieważ gra funkcjonowała jakiś czas temu jako Project Karoo - prototyp rozwijany jeszcze przez Press Play.

Gracze skorzystają w Pioneers z gotowych elementów, by łączyć je w zwariowane konstrukcje i maszyny. Ważny będzie element społecznościowy oraz współpraca, a także eksploracja świata za pomocą zbudowanych wehikułów.

„Jeśli spojrzymy na nasze wcześniejsze dokonania, to pojawia się jeden wspólny element - kreatywność” - komentuje dyrektor kreatywny Mikkel Thorsted. „W Pioneers właśnie o to chodzi, o korzystanie z wyobraźni do tworzenia pojazdów, samolotów, łodzi, czegokolwiek.”

Pioneers ma zadebiutować w drugiej połowie przyszłego roku.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze