Skip to main content

Twórcy Hogwarts Legacy pracują nad nową grą AAA

Czyżby sequel?

Avalanche Software nie osiadło na laurach i pracuje już nad kolejnym tytułem. Ogłoszenia pracy zamieszczone na stronie studia sugerują, że otrzymamy tytuł równie ambitny, co Hogwarts Legacy.

O szczegółach projektu możemy dowiedzieć się więcej z jednej z ofert, którą zamieszczono na stronie firmy WB Games. Jak zauważa serwis PCGamesN, poszukiwany jest m.in. starszy projektant postaci, który dołączy do zespołu odpowiedzialnego za tytuł AAA na silniku Unreal Engine.

Oba wymienione elementy pasują do Hogwarts Legacy, a jednak konkretna nazwa nie pojawiła się w ogłoszeniu. Twórcy zapowiedzieli już jakiś czas temu, że tytuł nie doczeka się dodatków i rozszerzeń fabularnych, więc możemy śmiało podejrzewać, że mowa o nowym projekcie.

Nie jest tajemnicą, że Hogwarts Legacy miało być w założeniach nieco bardziej rozbudowane. Choć gra może pochwalić się sporych rozmiarów światem oraz masą ciekawych postaci i mechanik, to w ostatecznej wersji i tak zabrakło między innymi systemu moralności czy zbierania punktów Domu. Być może deweloperzy wycofali się z części pomysłów, by w przyszłości umieścić je w kontynuacji?

Nie można zapomnieć, że wśród elementów rozgrywki zabrakło także Quidditcha - magicznego sportu, nierozłącznie kojarzonego z Hogwartem. Avalanche Software ma spory wachlarz atrakcji do wykorzystania, więc sequel byłby całkiem sensowym kierunkiem. Zwłaszcza jeśli weźmiemy pod uwagę ogromny sukces sprzedażowy „jedynki”.

Na koniec warto dodać, że w produkcji wciąż znajduje się Hogwarts Legacy w wydaniu na Switcha. Oryginalnie tytuł miał trafić na przenośną konsolę w lipcu, plany jednak zweryfikowano, a za nowy termin przyjęto 14 listopada. Na ten moment grę znajdziemy na PC oraz konsolach PlayStation i Xbox obu generacji.

Zobacz także