Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Hogwarts Legacy bez planów na przyszłe DLC

Przynajmniej w najbliższym czasie.

Studio Avalanche Software potwierdziło, że Hogwarts Legacy nie otrzyma w najbliższym czasie żadnego dodatku. Nie oznacza to jednak końca rozwoju gry.

Przykrą wiadomość przekazał Alan Tew - reżyser produkcji - podczas wydarzenia IGN Fan Fest. Wygląda na to, że twórcy nie spodziewali się tak ciepłego przyjęcia gry i nie przygotowali zawczasu zamysłu na popremierowy dodatek.

Naprawdę ciężko pracowaliśmy nad przywołaniem do życia Hogwarts Legacy, dlatego nie mamy na ten moment żadnych planów odnośnie przyszłych rozszerzeń” - mówił Tew, cytowany przez serwis IGN.

Nie oznacza to oczywiście, że gra przestanie być wspierana zaraz po premierze. Nie byłoby to rozsądne, zwłaszcza jeśli wziąć pod uwagę jej ogromny sukces sprzedażowy. Możemy zakładać, że twórcy mają w zanadrzu kilka projektów, choć na oficjalną zapowiedź zapewne jeszcze trochę poczekamy.

Pomysłów na potencjalne rozszerzenia nie brakuje. Najbardziej oczywistym wydaje się dodanie do gry wyczekiwanego Qudditcha. Wedle przedpremierowych przecieków, czarodziejski sport miał być jednym z elementów rozgrywki, w czasie produkcji został jednak „wycięty”, najprawdopodobniej przez brak środków i czasu.

Podobny los spotkał także mechanikę „resetowania” rozwoju postaci. Zgodnie z niedawnym znaleziskiem dataminerów, do Hogwarts Legacy miała trafić mikstura, umożliwiająca zmianę talentów i umiejętności postaci. Istnieje szansa, że „wycięta” zawartość powróci ostatecznie do gry - właśnie w formie DLC.

Na koniec przypomnijmy, że Hogwarts Legacy zadebiutowało 10 lutego na PC oraz PlayStation 5 i Xbox Series X/S. Jeśli obędzie się bez opóźnień, użytkownicy konsol starszej generacji zagrają 4 kwietnia, a posiadacze Nintendo Switch - 25 lipca.

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze