Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Elden Ring biorą się za nowe projekty. Ruszyła masowa rekrutacja

Prezentacja DLC już niedługo?

Wygląda na to, że studio FromSoftware wchodzi powoli w okres intensywnych prac, rozpoczynając masową rekrutację do kolejnych projektów. Niewykluczone, że już niedługo doczekamy się oficjalnej prezentacji dodatku do Elden Ring.

Jak zauważa serwis GamesRadar+, japońskie studio poszukuje specjalistów z większości gałęzi produkcji: od programistów, testerów i projektantów, aż po osoby zajmujące się marketingiem. Stanowisk do obsadzenia jest sporo, co może sugerować, że deweloperzy są już blisko ukończenia dodatku Shadow of the Erdtree i wzmacniają zespoły przed wejściem w nowe projekty.

O jakich planach konkretnie mowa? Tego niestety jeszcze nie wiadomo, ale opcji jest całkiem sporo. Ciepłe przyjęcie Armored Core 6 mogło zachęcić korporację do dalszego rozwijania cyklu o mechach, stanowiącego udaną alternatywę dla graczy, którzy nie przepadają za soulslike'ami. Dla zobrazowania skali sukcesu: Armored Core 6 sprzedało się ponad 11 razy lepiej od poprzedniej odsłony z 2012 roku.

Oczywiście najbardziej wyczekiwaną przez fanów zapowiedzią pozostaje Bloodborne 2, które uzyskało już status nieśmiertelnego mema, przywracanego do życia przed każdą większą imprezą w branży. Wielu graczy wierzy mimo wszystko, że w końcu doczekamy się kolejnego polowania na ulicach Yharnam. Możemy być pewni, że plotki o zapowiedzi gry powrócą przed grudniowym The Game Awards 2023.

Najsensowniejszą opcją wydaje się jednak rozbudowywanie uniwersum Elden Ring o kolejne dodatki, a nawet i oficjalną kontynuację. Produkcja z 2022 roku okazała się największym sukcesem w historii studia, przebijając liczbę 20 milionów sprzedanych egzemplarzy w ciągu roku od premiery. Wynik zdumiewa tym bardziej, jeśli weźmiemy pod uwagę fakt, że gatunek soulslike był przez lata uznawany za rozrywkę dla zawężonego grona najbardziej „masochistycznych” graczy.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze