Skip to main content

Ten ośmiolatek zawstydza nawet fanów Elden Ring. Pokonał bossa za pierwszym razem, postacią na niskim poziomie

Urodzony do gier FromSoftware.

W sieci popularność zdobywa viralowy filmik, na którym ośmiolatek z autyzmem radzi sobie w pojedynkę z jednym z najtrudniejszych bossów w podstawowej wersji Elden Ring - Radahnem Gwiezdną Plagą. Młody fan gry FromSoftware ma za sobą tylko kilkanaście godzin w Ziemiach Pomiędzy, a już stał się profesjonalistą.

„Mój syn zainteresował się ostatnio grami i oczywiście chce grać w Elden Ring” - napisał ojciec ośmiolatka na X. „Ma autyzm i 8 lat. Ma też bardzo niski poziom [postaci - przyp. red.], ale nie pozwala mi sobie pomóc. Oto, jak walczy z Radhanem”. Było to podobno pierwsze podejście Nolana - bo tak ma na imię - do bossa.

Jnoe twierdzi, że ośmiolatek podpatrywał wcześniej rozgrywki ojca (w tym również walkę z Radhanem, co tłumaczyłoby świetną reakcję na ataki), ale sam grał w Elden Ring „prawdopodobnie jakieś 10-12 godzin”. Jakby tego było mało, nie użył w walce tzw. summonów (czyli nie przyzwał Duchów, które pomagają w starciu z bossami), a do tego miał na wyposażeniu jeden z bazowych mieczów oraz startowy pancerz klasy Włóczęgi.

Wiek gracza i wszystkie powyższe utrudnienia czynią wyczyn jeszcze bardziej imponującym - do tego stopnia, że pojawiło się kilku sceptyków. „Jasne, PS Remote play to niesamowita rzecz, prawda? Autystyczny dzieciak skaczący w górę i w dół miałby jedną ręką pokonać najtrudniejszego bossa w grze? Internet łyka wszystko jak pelikan” - czytamy w jednym z komentarzy. Jnoe zapewnia jednak, że nagranie jest autentyczne i nie ma w nim żadnych oszustw.

Nie licząc ułamka niedowiarków, reakcje na filmik są przepełnione ciepłymi słowami i gratulacjami. Nagranie wyświetlono już 16 milionów razy, a Nolan i jego ojciec nagrali nawet podziękowania za pozytywny odzew. „W życiu nie spodziewałem się, że staniemy się takim viralem” - napisał Jnoe.

Jedno jest pewne - ten młody Zmatowieniec jest urodzony do grania w produkcje FromSoftware. Ojciec ośmiolatka twierdzi, że Nolan ma już chęć na kolejne gry w stylu Elden Ring.

Zobacz także