Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Oszałamiająca sprzedaż Elden Ring. Już 20 mln egzemplarzy

Prawie tyle, co cała seria Dark Souls.

Elden Ring nadal sprzedaje się świetnie. Bandai Namcco pochwaliło się, że nakład przekroczył poziom 20 milionów egzemplarzy. Mowa o pudełkach wysłanych do sklepów oraz o dystrybucji cyfrowej.

Dla porównania, według najnowszych danych z 2020 roku, cała seria Dark Souls - także od FromSoftware - to sprzedaż na poziomie około 27 mln sztuk. Najnowsza produkcja studia utrzymuje wysokie tempo: o 13,4 mln kopii informowano w marcu ubiegłego roku, a o 16,6 mln - w sierpniu.

Bez wątpienia pomogła nie tylko wysoka jakość tytułu, ale i zdobyte nagrody, choćby prestiżowa statuetka za Grę Roku na imprezie The Game Awards. Nawet jeśli odbiór wyróżnienia nie poszedł do końca zgodnie z planem z powodu nieprzywidzianego gościa.

„Firma pragnie z głębi serca podziękować wszystkim, którzy grali w produkcję i zamierza rozwijać w przyszłości nowe sposoby na cieszenie się światem Elden Ring - napisano w informacji prasowej. Wydaje się, że to kolejna sugestia na temat nadchodzącego DLC, o którym nieoficjalnie mówi się już od dłuższego czasu.

Niedawno o sprawie wspominaliśmy na początku miesiąca, gdy w bazie Steam zaobserwowano zmiany w plikach gry, które mogą zwiastować nadejście sporej aktualizacji lub właśnie dodatku. W najbliższą sobotę w Sztokholmie odbędzie się specjalna impreza z okazji pierwszej rocznicy premiery, a więc okazja do zapowiedzi będzie idealna.

Całość będzie transmitowana na żywo na kanale Bandai Namco w serwisie Twitch. Początek o godzinie 16:00. Odwiedzający w Red Bull Gaming Sphere mogą liczyć na darmowy wstęp, a nawet quiz z nagrodami, z pytaniami na temat Elden Ring. Do tego inne konkursy i turniej PvP. Być może na specjalnej arenie, wprowadzanej w dodatku?

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Elden Ring

PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S, PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze