Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Dreamfall zapowiedzieli pierwszoosobowy horror Draugen

Zwiedzimy zachodnie wybrzeże Norwegii.

Studio Red Thread Games zapowiedziało dziś swój nowy projekt - horror Draugen, którego stworzenie umożliwione zostało dzięki grantowi Norweskiego Instytutu Filmowego.

Pierwsza grafika koncepcyjna od artystów z Red Thread Games

Red Thread Games zostało założone w 2012 roku, w jego skład wchodzą przede wszystkim byli pracownicy studia Funcom, którzy współtworzyli przygodowe gry The Longest Journey oraz Dreamfall.

Draugen powstaje na PC, komputery Mac oraz konsole nowej generacji. Akcja rozgrywa się w latach dwudziestych ubiegłego wieku, na zachodnim wybrzeżu Norwegii, wśród gór i fiordów. Twórcy opisują tę produkcję jako „mroczną i niepokojącą wędrówkę w głąb samego serca norweskiego romantyzmu widzianego oczyma amerykańskiego botanika, fotografa przyrody”.

Fabuła związana będzie z tajemnicą zniknięcia mieszkańców małej, rybackiej wioski. Scenarzyści czerpią inspirację ze skandynawskich legend i mitów. Warto zaznaczyć, że słowo „Draugen” oznacza nieumarłą istotę, ducha z nordyckich podań. Istotną rolę ma również odegrać tajemnicza kobieta w czerni.

Gracze mogą spodziewać się nie tylko rozwiązywania zagadek, ale również elementów rozgrywki związanych z walką o przetrwanie w nieprzyjaznych warunkach. Świat obserwować będziemy z perspektywy pierwszoosobowej.

Nie znamy jeszcze daty premiery gry. Studio Red Thread Games pracuje też obecnie nad innym projektem - przygodową produkcją Dreamfall Chapters ufundowaną przez fanów na Kickstarterze, która ma zadebiutować za rok.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Komentarze