Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Deus Ex wróci, ale musi „poczekać na swoją kolej” - zapewnia Square Enix

Firma skupia się na Avengers.

W styczniu informowaliśmy, że prace Square Enix nad Tomb Raider i Avengers oznaczają przerwę od Deus Ex, podczas gdy studio Eidos Montreal jest zajęte tymi projektami. Temat futurystycznej serii poruszył teraz szef japońskiej korporacji, potwierdzając te doniesienia.

- Nigdy nie mówiliśmy nic o wstrzymywaniu tej serii na dobre, lecz z jakiegoś powodu krążą takie plotki - przyznaje dyrektor generalny Yosuke Matsuda w rozmowie z serwisem GamesIndustry.

Adam pali się do powrotu

- Mogę powiedzieć, że twórcy Deus Ex to od zawsze Eidos Montreal, a problem polega na tym, że nie mamy nieskończonych środków. Powstaje kilka dużych tytułów, co jest czynnikiem wpływającym na nasz katalog.

- Oczywiście, idealne byłoby pracowanie nad wszystkimi tytułami jednocześnie, ale fakty są takie, że niektóre muszą poczekać na swoją kolej. Deus Ex nie jest obecnie w produkcji, ponieważ pracujemy nad innymi grami - wyjaśnia.

Matsuda dodaje, że Deus Ex jest bardzo ważną licencją w katalogu Square Enix, ponieważ reprezentuje gatunek FPP, w którym japońska firma nie ma zbyt wiele innych opcji.

- Wewnątrz firmy prowadzimy już dyskusje i badamy możliwości dla następnej odsłony - zapewnia menedżer.

Deus Ex, podobnie jak Thief, zostaje więc odłożony na boczny tor, podczas gdy japońska korporacja skupia wysiłki głównie na produkcji bazującej na licencji Avengers od Marvela.

- Nie mogę wdawać się w szczegóły - mówi Matsuda. - Ale mogę potwierdzić, że przeznaczamy na to znaczne środki deweloperskie, zwłaszcza w oddziałach na Zachodzie.

Według nieoficjalnych informacji, większość studia Eidos Montreal kończy obecnie trzecią część trylogii Tomb Raider, zatytułowaną podobno Shadows of the Tomb Raider. Nie znamy daty premiery.

Twórcy dwóch poprzednich odsłon tej serii - Crystal Dynamics - pracują już nad pierwszą produkcją na licencji Marvela, właśnie na bazie Avengers. Więcej detali na temat tego tytułu poznamy jednak dopiero w 2018 roku.

Jak słyszał Eurogamer, wewnątrz Eidos Montreal jest podobno mały zespół wspierający Crystal Dynamics, ale także planujący już drugą grę, na bazie „Strażników Galaktyki”.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze