Skip to main content

Twórcy CoD Warzone przyznają, że gra jest "zepsuta", ale obiecują poprawki

Podkreślają, że stan produkcji jest „wstydliwy”.

Fani Call of Duty Warzone od jakiegoś czasu krytykują grę, zwracając uwagę na liczne błędy techniczne, które pojawiły się po wdrożeniu nowej mapy. Teraz twórcy przyznają, że strzelanka jest „zepsuta”, ale obiecują poprawki.

Jak pisze serwis CharlieIntel, w trakcie niedawnego spotkania dla prasy Pat Kelly z Infinity Ward, reżyser Josh Bridge z Activision oraz Eric Biesmann z Raven Software odnieśli się do kłopotów tytułu.

Deweloperzy nie ukrywają, że obecny stan techniczny produkcji jest „wstydliwy”, dodając, że nie poradzili sobie z różnymi elementami projektu. Wspomniany Bridge stwierdził, że autorzy „nie są zadowoleni” z obecnego kształtu Warzone.

Zobacz na YouTube

Twórcy podkreślają, że jedną z przyczyn kłopotów są ograniczenia obecnej technologii, która utrudniła integrację płatnych Call of Duty z darmową odsłoną. Powodem jest fakt, że strzelanka battle royale początkowo powstała jako dodatek do Modern Warfare i dopiero po dużym sukcesie zdecydowano o połączeniu pozycji z kolejnymi częściami cyklu.

Deweloperzy przekonują, że chcą poprawić komunikację z fanami, zapewniając, że zespoły są zdeterminowane do naprawienia gry. W opublikowanym równolegle wpisie na blogu serii obiecano, że wraz ze startem kolejnego sezonu Warzone, który rozpocznie się 14 lutego, pojawi się około 30 zmian i ulepszeń, w tym:

  • udoskonalenia związane z poruszaniem postaci, prowadzeniem pojazdów i używania paralotni na niższych wysokościach;
  • poprawki w wykrywaniu kolizji
  • animacje zakładania i zdejmowaniem maski przeciwgazowej nie powinny już przerywać celowania i strzelania
  • usunięcie błędów związanych z wyświetlaniem grafiki, stabilnością czatu głosowego i zwieszeń gry podczas zakupów w stacji zaopatrzeniowej;
  • wyeliminowaniu problemu z niewidzialnymi skórkami na pewnych odległościach.

Niedawno ogłoszono, że Infinity Ward pracuje aktualnie nad Call of Duty: Modern Warfare 2 oraz nową odsłoną Warzone.

Zobacz także