Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Twórcy Black Desert Online ujawniają plany na kolejne dodatki

Najpierw w Korei.

Zachodnia wersja Black Desert Online wzbogaciła się w ostatnią środę o spore rozszerzenie - Mediah. Tymczasem twórcy z Pearl Abyss nie zwalniają tempa i planują już kolejne dodatki.

Co to za pan?

Przypomnijmy: Mediah wprowadziło krainę ze zróżnicowanymi widokami - od wiejskich zagród po zatłoczone porty. Świat gry został powiększony o około 30 procent. Do tego mnóstwo zadań, ekwipunku czy nowy boss do pokonania.

Serwis DualShockers informuje natomiast o przeprowadzonej niedawno konferencji prasowej deweloperów.

W planach jest między innymi wprowadzenie ogromnego oceanu, ciągle aktualizowanego o zawartość związaną z wodą. Co ciekawe, nie zadziała tu mapa, co utrudni nawigację. Po drugiej stronie znajdziemy nowy ląd, służący początkowo jako baza dla handlu.

Latem w koreańskiej wersji (pozostającej kilka miesięcy przed zachodnią) pojawi się kontynent - Kamaslive. Razem z nim zagramy rasą mrocznych elfów. Dalej są jeszcze tereny Drigan, zamieszkiwane przez gigantów, krasnoludy i więcej elfów.

Graczy na pewno zaciekawi też kolejny poziom wierzchowców: konie rodem z piekła, pegazy i jednorożce. Do tego małe słoniki, na pewno bardzo sympatyczne.

Deweloperzy chcą też wprowadzić więcej zawartości do przejścia w kooperacji, a także rozmowy głosowe i opcje ułatwiające początkującym dogonienie zaawansowanych graczy.

Podsumowując: zachodnie wydanie Black Desert Online pozostaje kilka miesięcy za wiodącą, koreańską wersją. Nie zwiedzimy na przykład pustyni w regionie Valnecia, co mogą już zrobić koledzy w Azji, korzystający także z dwóch kolejnych klas postaci - Ninja i Kunoichi.

W Europie i w USA tytuł opiera się za to na innym modelu biznesowym, podobnym na przykład do tego z Guild Wars 2. Gracze nie muszą opłacać miesięcznego abonamentu, a jedynie kupić egzemplarz produkcji.

Zobacz na YouTube

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Black Desert

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.
Komentarze