Skip to main content

Black Desert Online ma już ponad 7,5 miliona użytkowników

Twórcy rozwijają 4 nowe gry.

Black Desert Online pozostaje jedną z najpopularniejszych produkcji na Steamie pomimo kontrowersji związanych z płatnościami cyfrowymi. Produkcja może pochwalić się sporym sukcesem po debiucie na Zachodzie, a twórcy - Pearl Abyss - planują nawet debiut na giełdzie.

Dyrektor generalny firmy - Kyung In Jung - ujawnił podczas niedawnej konferencji prasowej, że tytuł jest obecnie aktywny w stu krajach i siedmiu regionach. Konta założyło już 7,65 miliona osób. Warto dodać, że nie wszyscy pozostają oczywiście aktywni.

Black Desert Online wyróżnia się oprawą

Co jeszcze bardziej imponujące, wyprodukowanie tytułu kosztowało podobno skromny milion dolarów, podczas gdy dotychczasowe przychody to już ponad 300 milionów dol. (dzięki, MassivelyOP).

Od czasu debiutu na Steamie w maju tego roku na platformie Valve sprzedano 530 tysięcy egzemplarzy, co wygenerowało 1,3 mln dol. - dodał menedżer.

Wszystko to sprawia, że Pearl Abyss czuje się pewnie i - jak potwierdza Kyung In Jung - pracuje obecnie nie nad jednym, lecz nad czterema całkiem nowymi produkcjami MMO.

- Wszystkie powstają jako tytuły sieciowe, z oprawą graficzną wysokiej jakości i na bazie naszego autorskiego silnika - mówił menedżer, mają na myśli technologię napędzająca właśnie Black Desert Online.

Pierwsze dwie pozycje spodziewane są w przyszłym roku, następna w 2019 r., a ostatnia - dopiero w 2021 r. Nie znamy obecnie platform docelowych i żadnych innych szczegółów, choć ważne dla studia są także urządzenia mobilne i konsole, nie tylko PC.

Zobacz na YouTube

Podstawowa wersja Black Desert Online kosztuje 10 euro (ok. 43 zł) na Steamie i nie wymaga opłacania abonamentu.

Akcja produkcji toczy się w klasycznym świecie fantasy. Walka jest dynamiczna i mocno zręcznościowa - gracze mogą łączyć poszczególne zdolności w kombinacje ciosów.

Zobacz także