Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb rankingowy Call of Duty: Modern Warfare 2 w szczegółach

Jest też trailer.

Activision opisało w szczegółach, jak działać będzie oczekiwany tryb rankingowy w Call of Duty: Modern Warfare 2. Jest kilka kluczowych nowości, jak choćby brak meczów „wstępnych”, określających początkowy poziom.

Zaczynając jednak od podstaw, mecze toczone będą w formacie „4 na 4”, z oficjalnymi zasadami, ograniczeniami i mapami, które znaleźć można na stronie Call of Duty League. Aby otrzymać dostęp do trybu musimy najpierw awansować na 16. poziom, lecz od razu odblokujemy wszystkie bronie i dodatki do nich, by zapewnić graczom równe szanse.

Rozgrywanie potyczek nagradzane będzie punktami SR, a ich liczba przełoży się na jedną z ośmiu rang, wymienionych poniżej. Ważne jest nie tylko wygrywanie, ale także osiągnięte statystyki personalne. Im jednak wyższa grupa, tym większe znaczenie będzie miała współpraca w drużynie.

  • Bronze: 0-899 SR
  • Silver: 900-2099 SR
  • Gold: 2100-3599 SR
  • Platinum: 3600-5399 SR
  • Diamond: 5400-7499 SR
  • Crimson: 7500-9999 SR
  • Iridescent: minimum 10000 SR
  • Top 250: 10000+ SR

Jak wspomniano na początku, wszyscy gracze zaczną od bronzu, bez - jak bywało w przeszłości - rozgrywania meczów określających startową rangę. Kluczowym ograniczeniem może być fakt, że w przypadku grania ze znajomymi nie będziemy mogli uruchomić meczu, jeśli koledzy są dużo wyżej niż niżej od nas na drabince.

Od brązu do platyny limitów jeszcze nie ma, ale diament i karmazyn zagrają już tylko z osobami o poziomie mniejszym lub większym o maksymalnie dwa poziomy, a Iridescent i Top 250 - o jeden.

Co interesujące, jeśli ktoś z naszej drużyny rozłączy się i mecz stanie się potyczką „3 na 4”, nie stracimy SR za porażkę, ale wciąż dostaniemy punkty za wygraną w takich niesprzyjających okolicznościach. Nadal ukarani zostaniemy oczywiście, jeśli to ktoś z naszego lobby opuści mecz, by wyeliminować celowe wychodzenie z meczów.

Na koniec sezonu końcowa pozycja na drabince zamieni się w nagrody kosmetyczne. Nasza ranga zostanie przeliczona na jeden z pięćdziesięciu poziomów. Jak można się domyślać, im wyżej, tym lepiej. Dla przykładu, poziom 40. to schemat nowego noża bojowego.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze