Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tryb kooperacji Final Fantasy 15 z datą premiery

Zabawa dla czterech graczy.

Square Enix poinformowało, że Final Fantasy 15 wzbogaci się o tryb sieciowej kooperacji dla czterech osób pod koniec przyszłego miesiąca, 31 października.

Rozszerzenie pod tytułem Comrades będzie częścią przepustki sezonowej, ale trafi także do sprzedaży jako samodzielne DLC.

Piękny obóz

Kooperacja pozwoli stworzyć własną postać za pomocą rozbudowanego edytora. Wcielamy się w członka armii Kingsglaive, by przystąpić do szeregu specjalnych misji, wykonywanych samodzielnie lub właśnie z towarzyszami.

Tworzenie bohatera zaczyna się od wyboru bazowego modelu podopiecznego - we wczesnej wersji dostępne były po dwa dla kobiety i mężczyzny. Manipulując odpowiednimi suwakami można zmodyfikować proporcje poszczególnych części ciała. Do tego fryzury i stroje.

W toku zabawy odblokujemy kolejne umiejętności, pojawią się także postacie dobrze znane z podstawowej kampanii fabularnej, jak Prompto, Gladiolus czy Ignis.

Square Enix ostrzega, że warto najpierw ukończyć 13 rozdział bazowej produkcji, ponieważ Comrades już na samym początku obejmuje spory spoiler na temat wydarzeń.

Pojawi się też opcja tworzenia obozowisk, a także odwiedzenia dużego miasta. Do aktywności pobocznych należeć będzie między innymi gotowanie i zbieranie odłamków meteorytów.

Tym samym trwa całkiem imponujące wsparcie Final Fantasy 15 po premierze. Wydano już dwa dodatkowe rozdziały opowieści fabularnej - Episode Gladiolus i Prompto - oraz mnóstwo mniejszych aktualizacji i DLC.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze