Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tribal Wars 2 (Plemiona 2) - jak zagrać i najważniejsze informacje

Gameplay, opis, porady, jak włączyć.

Tribal Wars 2 (znane też jako Plemiona 2) to darmowa gra przeglądarkowa i nieoficjalny sequel kultowych Plemion. Jest to strategia, w której zaczynamy od budowy wioski, a z biegiem czasu przekształcamy ją w wielką fortecę.

Zabawa polega nie tylko na rozbudowie swoich włości, ale też na stałym rozwoju i nadzorowaniu armii. Rekrutacja i posiadanie odpowiedniej liczby wojsk to klucz do sukcesu.

Tutaj przedstawiamy najważniejsze informacje o Tribal Wars 2, opisując też, jak zacząć grać i podając kilka cennych porad, które przydadzą się na początku przygody.

  • Platformy: PC (przeglądarka), Android, iOS
  • Wersja językowa: polska
  • Producent: InnoGames

Jak uruchomić grę - pobieranie aplikacji

Tribal Wars 2 to przede wszystkim gra przeglądarkowa. Była projektowana jako produkcja tego typu, choć można też zagrać w nią na smartfonach czy tabletach.

By zagrać w wersję w przeglądarce, wystarczy wejść na stronę Tribal Wars 2 i podać swoje dane (1), by stworzyć konto.

Poniżej możesz wybrać opcję założenia konta poprzez Facebooka (2), a jeszcze niżej znajdziesz odnośniki do sklepów mobilnych (3) Google Play, by pobrać grę na telefon z Androidem oraz AppStore pobranie gry na iPhone'a.

Gdy masz już konto, na górze strony możesz wpisywać dane (4), by logować się do gry.

Na telefonie wystarczy wyszukać Tribal Wars 2 w Google Play lub AppStore czy przejść do strony produktu z odnośnika widocznego wyżej, a później trzeba tylko kliknąć Zainstaluj (5).


Rozgrywka i gameplay

Tribal Wars 2 jest grą strategiczną, która skupia się przede wszystkim na zarządzaniu. Od początku rozbudowujemy nasze miasteczko, by z czasem stało się fortecą.

Do dyspozycji mamy kilkadziesiąt rodzajów budynków, do których dostęp zyskujemy z biegiem czasu i rozwojem głównego budynku, czyli Ratusza. Każdy budynek rozwijamy też, zwiększając jego poziom.

Zajmujemy się też rekrutacją wojsk, by wysyłać oddziały do innych wiosek - żeby zdobywały dla nas cenne zasoby. Atakować można nawet wioski stworzone przez innych graczy.

Wszystko zajmuje w Tribal Wars 2 określoną ilość czasu. Budowa, ulepszanie, rekrutowanie. Procesy te możemy przyspieszać, ale trzeba do tego wykorzystywać specjalną walutę.


Tribal Wars 2 (Plemiona 2) - porady na start

- Potwierdź e-mail. Nawet jeśli rejestrujesz się przez Facebooka, potwierdź później adres mailowy powiązany z kontem i kliknij w wiadomość otrzymaną z konta gry. Dzięki temu zdobędziesz trochę bonusów w Tribal Wars 2.

- Bądź cierpliwy. W samouczku wszystko dzieje się szybko, a gra pozwala budować obiekty i ulepszać je bez ograniczeń, by później wprowadzić już limity czasowe. Nie śpiesz się jednak i nie wydawaj od razu pieniędzy na złoto. Po prostu czekaj. Wszystkie procesy trwają też wtedy, gdy wyłączysz grę.

- Dbaj o zasoby. Jeśli brakuje ci drewna, pomyśl o budowie drugiego tartaku lub ulepsz pierwszy. Jeśli masz dużo żołnierzy, możesz zdobyć zasoby poprzez atakowanie wiosek barbarzyńców.

- Na początku rekrutuj tylko pikinierów. To bardzo skuteczne jednostki, które sprawdzają się dobrze zarówno w ataku, jak też w obronie.

- Loguj się codziennie. Nawet jeśli nie chcesz grać, zaloguj się na minutę, ponieważ codziennie możesz odbierać nagrody za logowanie w grze. Zazwyczaj to trochę dodatkowych zasobów.

Wszystkie budynki skonstruujesz w Ratuszu

- Dołącz do Plemienia. Na końcu samouczka gra zaproponuje ci przystąpienie do Plemienia. Członkostwo w takim klanie do niczego nie zobowiązuje, a możesz liczyć na różne bonusy.

- Wykonuj zadania. Po lewej stronie ekranu widzisz ikonę posłańca w czerwonym ubraniu. Symbolizuje on spis misji do wykonania. Zawsze zajmuj się takimi wyzwaniami w pierwszej kolejności.

Tagi

Komentarze