Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Total War: Warhammer - obszerny gameplay z DLC z Leśnymi Elfami

Rozgrywka na mapie świata.

Studio Creative Assembly opublikowało obszerny materiał poświęcony Realm of The Wood Elves - kolejnemu DLC do strategii Total War: Warhammer.

Trwający prawie czternaście minut film prezentuje rozgrywkę z kampanii rasy, która zostanie wprowadzona w rozszerzeniu - tytułowych Leśnych Elfów. Nagranie pokazuje fragment toczący się na głównej mapie świata.

Frakcja potrafi przejmować dowolne regiony, co jest o tyle ważne, że każda podbita prowincja wygeneruje jeden dodatkowy amber. To nowy surowiec, który gracze wydadzą na określone badania technologiczne lub jednostek, które są standardowo dostępne.

Na czele stronnictwa stanie dwóch legendarnych lordów - Orion oraz Durthu. W opublikowanym filmie pokazano pierwszego, który dysponuje kilkoma unikalnymi zdolnościami. Przykładowo może zatrzymać wrogów w miejscu na pół minuty lub wezwać wilki, które przez kilkanaście sekund będą bronić dowódcę.

Leśne Elfy to przede wszystkim jednostki zasięgowe - niektóre będą potrafily strzelać jednocześnie, a inne atakować w 360 stopniach bez konieczności obracania. Pojawią się też osobniki mogące szyć z łuków pozostając w ukryciu oraz stosujące specjalną amunicję, w tym trującą.

Wadą frakcji jest niska wytrzymałość poszczególnych żołnierzy. W związku z tym podczas zabawy kluczowe będzie unikanie bezpośrednich starć, w których szanse na wygraną mogą być nikłe.

Rozszerzenie Realm of The Wood Elves zadebiutuje w przyszłym miesiącu - 8 grudnia. Na Steamie można już składać zamówienia przedpremierowe - DLC wyceniono na 17,49 euro (około 77 zł), choć obecnie dodatek można kupić z 10-procentową zniżką.

Podstawowa wersja Total War: Warhammer ukazała się 24 maja tego roku. Wraz z grą, wykreowany przez studio Creative Assembly cykl po raz pierwszy przeniósł się do uniwersum fantasy, zachowując jednak swój charakter.

Rozgrywka jest więc standardowa - na mapie świata zajmujemy się rozbudową oraz przejmowaniem kolejnych osad i miast, a także rekrutacją jednostek militarnych, opracowywaniem technologii i dyplomacją. Wszystko zaś toczy się w turach.

O autorze

Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Piotrek zajmuje się głównie tekstami informacyjnymi. Miłośnik kilku popularnych serii gier oraz wielbiciel superbohaterów i fantastyki.

Komentarze