Skip to main content

Kampania Mortal Empires w nowych materiałach z Total War: Warhammer 2

Stary i Nowy Świat na jednej mapie.

Creative Assembly opublikowało nowe materiały prezentujące Mortal Empires - kampanię łączącą mapy z dwóch odsłon Total War: Warhammer.

Pierwszym nagraniem jest zwiastun składający się ze scen wygenerowanych na silniku gry. Ujęcia pokazują zmontowane w dynamiczny sposób fragmenty starć pomiędzy różnymi frakcjami.

Kolejny film to gameplay przedstawiający zapis przykładowej bitwy. W potyczce wzięli udział znani z sequela Skaveni oraz wojska pochodzącego z poprzedniej odsłony cyklu Imperium.

Wideo oferuje między innymi spojrzenie na jednostki obu ugrupowań. Nie zabrakło także umiejętności specjalnych.

Zobacz na YouTube
Zobacz na YouTube

Deweloperzy z Creative Assembly nie ukrywają, że zaprojektowanie mega-kampanii było dużym wyzwaniem - choćby dlatego, że Stary Świat i Nowy Świat nie pasują do siebie zbyt dobrze pod względem rozmiarów, a odwzorowanie „realistycznych” kształtów kontynentów wpłynęłoby negatywnie na tereny z pierwszej odsłony cyklu.

Dlatego też obszary zostaną nieco przeprojektowane, by rozgrywka była w miarę możliwości jak najwygodniejsza i zbalansowana. Nadal otrzymamy jednak ogromny teren łączony - w sumie zaoferuje on 142 miasta i osady. Frakcję wybierzemy oczywiście spośród wszystkich, które posiadamy - ośmiu podstawowych i kilku z dodatków do pierwowzoru.

W Mortal Empires zabraknie mechaniki rytuałów i magicznego wiru z Total Warhammer 2, ale w Starym Świecie i tak pojawią się nowe elementy - choćby możliwość przejmowania dowolnych miast. Do tego eksploracja mórz i ruin.

Celem rozgrywki będzie kontrolowanie konkretnej liczby prowincji.

Kampania zadebiutuje 26 października. Połączone mapy otrzymają za darmo posiadacze obu odsłon serii.

Total War: Warhammer 2 ukazało się 28 września. W przyszłości doczekamy się między innymi nowych frakcji w DLC - dostępny w grze obszar mocno sugeruje, że możemy liczyć na rasę Tomb Kings. Projektanci mają też w planach trzecią część podserii.

Zobacz także