Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 2 - Morska platforma wiertnicza, karta dostępu

Opis przejścia piątej misji w TR2.

Morska platforma wiertnicza to piąta lokacja w Tomb Raider 2. Tą misję rozpoczynasz bez wszelkich broni, nawet podstawowych pistoletów - musisz je wszystkie odnaleźć na platformie. Poprzedzające zadanie to Opera.


Na tej stronie:


Gdzie znaleźć pistolety i harpun, żółta karta dostępu

Opuść więzienie wysuwając szary blok, za którym znajduje się wajcha. Wskocz do wody i otwórz kratkę wentylacyjną przy dużym wiatraku korzystając z podwodnej dźwigni. Płyń do otwartego zbiornika i wspinaj się na platformę. Tu możesz też zebrać pierwszą, jadeitową figurkę smoka.

Aktywuj przycisk na ścianie, który otwiera podwodny właz do samolotu. Wpłyń tam i aktywuj drugi przełącznik na ścianie. Teraz wróć na platformę, gdzie opuściłeś więzienie i skieruj się w prawo. Omiń wrogów i stań przy szybie. Przeciwnik z karabinem musi ją zestrzelić dla ciebie.

Wskocz na skrzydło samolotu i idź na jego dach. Gdy staniesz na ciemnej klapie, wpadniesz do środka - tu znajdziesz swoje pistolety. Pozbądź się atakujących cię wcześniej nieprzyjaciół. Jeden z nich posiada przy sobie żółtą kartę dostępu, której użyjesz w czytniku na ścianie.

Po otwarciu drzwi żółtą kartą wciśnij przycisk na ścianie przed schodami i kieruj się w górę na prawo. Zanim pójdziesz dalej skręć do pomieszczenia po prawej. W kajucie znajdziesz wyrzutnię harpunów oraz pistolety automatyczne leżące na łóżkach.


Czerwona karta dostępu

Kolejny przedmiot fabularny, którego potrzebujesz, to czerwona karta dostępu. Z kajuty wejdź do wentylacji [1] po odblokowaniu jej przyciskiem [2] nad pierwszym łóżkiem po lewej. Wskoczysz tam z prawego łóżka skokiem w miejscu stojąc na jego krawędzi. Uważaj - za chwile natrafisz na ześlizg - musisz podejść do niego tyłem i przed krawędzią trzymać klawisz chwytu, gdyż upadek z takiej wysokości będzie śmiertelny.

Przesuń stalowe pudła, by móc doskoczyć do drugiej drabiny nad ogniami. W wentylacji powyżej zaatakuje cię wróg - to przy nim znajdziesz czerwoną kartę dostępu. Użyj drabiny w górę, by dodatkowo zebrać kamienną figurkę smoka. Idź do końca tunelu, a znów znajdziesz się w pierwszym obszarze. Wróć do schodów niedaleko twojego więzienia i teraz obierz te po lewej. Na ich szczycie znajdziesz czytnik czerwonych kart.


Zielona karta dostępu, strzelba

Musisz dostać się do okienka [3]. W tym celu popchnij stalowy blok [4], potem pociągnij go z drugiej strony i popchaj ponownie. Wskocz do tunelu i na końcu aktywuj dźwignię na lewej ścianie. Potem wróć do wcześniejszego pomieszczenia, gdzie zbiornik został napełniony wodą i możesz przepłynąć na druga stronę. Potem użyj przełącznika za prawą ścianką.

Wróć do pokoju-sterowni za okienkiem, gdzie teraz otwarta została klapa w podłodze. Znajdziesz się w reaktorze, gdzie wystarczy przeskakiwać pomostach, aby przejść do kolejnego pokoju. W tym miejscu możesz zebrać złotą figurkę smoka. Nie ignoruj wrogów - pierwszy pokonany na pomoście na przy sobie twoją strzelbę.

Na końcu drogi zbierz zieloną kartę za oświetloną szybką i uciekaj z reaktora poprzez pobliskie okienko. Powrócisz do pomieszczenia kontrolnego. Włóż kartę do czytnika na ścianie i przełącz dźwignię naprzeciwko. Napełni ona drugi zbiornik, którym opuścisz lokację kończąc zadanie. Kolejna misja to Strefa nurkowania.

Następnie: Tomb Raider 2 - Strefa nurkowania, czip

Spis treści: Tomb Raider 2 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 2 - Opera, skrzynka, płytka

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tomb Raider I–III Remastered

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze