Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remaster Tomb Raider na EGS zawstydza inne platformy. Gracze wytykają różnice

Aktualizacja: twórcy wycofali ulepszoną wersję gry.

Aktualizacja: Studio Aspyr Media wystosowało komunikat, w którym wyjaśniło, że wersja Tomb Raider 1-3 Remastered na Epic Games Store została opublikowana niepoprawnie.

Zawartość gry na Epic Games Store zawierała elementy, nad którymi wciąż pracujemy. Zaktualizowaliśmy tę wersję, aby odpowiadała wydaniu dostępnemu na Steamie” - wyjaśnili twórcy w oświadczeniu dla Kotaku.


Oryginalna wiadomość: Wygląda na to, że Tomb Raider 1-3 Remastered, czyli odświeżona trylogia pierwszych odsłon serii, nie oferuje tej samej jakości wykonania na wszystkich platformach. Jeden z graczy przedstawił dowody na to, że wersja dostępna w Epic Games Store działa i wygląda lepiej od innych.

Różnice nie są kolosalne, ale niejaki Small Medipack znalazł ich wystarczająco dużo, aby wzbudzić zainteresowanie internautów. Większość przedstawił w długim wątku w serwisie X, zwracając uwagę m.in. na lepsze oświetlenie, wyższej jakości tekstury, bardziej szczegółowe lokacje, a nawet i wygodniejsze sterowanie.

W przypadku ostatniego punktu musimy raczej wierzyć na słowo, ale resztę zobaczymy już na pierwszy rzut oka. Usprawnienia w porównaniu do innych wersji widać szczególnie na pustyni w Nevadzie z trzeciej części, co ukazano w zamieszczonym niżej porównaniu.

Zobacz na YouTube

Co ciekawe, w porównaniu z wydaniem na GOG, Steama i konsole, gra na Epic Games Store oferuje też więcej póz w trybie fotograficznym, bo aż 21 (podczas gdy wszędzie indziej znajdziemy ich 6). Brytyjski Eurogamer poprosił studio Aspyr o komentarz w sprawie, ale nie otrzymał jeszcze oficjalnej odpowiedzi. Niewykluczone, że różnice wynikają z faktu, że wersja na EGS dostała przedwcześnie aktualizację, która trafi ostatecznie na wszystkie platformy.

Sytuacja nabrała już całkiem sporego rozgłosu, więc wydanie przez deweloperów oficjalnego komunikatu pozostaje zapewne kwestią czasu. Jakaś forma aktualizacji gry mimo wszystko się przyda, Small Medipack zauważył bowiem, że wersja na EGS może i wygląda lepiej, ale wciąż ma problemy z poprawnym zaliczaniem osiągnięć (których w całej trylogii znajdziemy niemal 300).

W Tomb Raiders 1-3 Remastered zagramy na PC, konsolach PlayStation i Xbox obu generacji, a także na Nintendo Switch.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tomb Raider I–III Remastered

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze