Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tomb Raider 3 - Antarktyda, łódka, łom

Pierwsza misja na Antarktydzie, ostatnia lokacja.

Antarktyda to pierwsza misja w regionie o tej samej nazwie w Tomb Raider 3. Obszar ten staje się dostępny dopiero, gdy ukończysz wszystkie poprzedzające zadania - w dowolnej kolejności.


Na tej stronie:


Statek i łódka

Najpierw musisz dostać się na statek przeskakując po lodzie i znajdując wejście na jego rufę. Unikaj pływania, bowiem zimna woda natychmiast wychładza organizm, co zaobserwujesz na pasku poniżej wskaźnika tlenu. Z tego powodu możesz przebywać w niej bardzo krótki okres czasu, ponadto nie ma wielu miejsc, gdzie możesz wypłynąć na ląd.

Zejdź do maszynowni uważając na wrogów i przełącz dźwignię, która otwiera klapę pod nogami. Otwórz drzwi na końcu korytarza i skręć w prawo, w stronę czerwonego światła. Na końcu drogi opuść łódkę przyciskiem i wróć do wcześniejszych drzwi. Wskocz do góry i wyjdź na pokład statku. Skieruj się na dziób i wejdź do pontonu, po czym płyń do jaskini obok drewnianej szopy (musisz opłynąć statek).


Jaskinia, baza RX-Tech i łom

Wysiądź przy budynku i chwyć się stalowej konstrukcji, by przejść do jaskini po przeciwnej stronie. Przejdź przez budynek po prawej stronie i za tunelem skręć za lewy budynek do kolejnej jaskini.

Wejdź do budynku z otwierającymi i zamykającymi się drzwiami, za biurkami znajdziesz przełącznik. Na końcu korytarza zaś, na metalowej skrzynce - łom. UWAGA:po każdym użyciu łomu wypada on z rąk Lary i musisz pamiętać, aby go podnieść.

Opuść budynek i wracaj do poprzedniego obszaru, po czym wskocz do dziury w ziemi z białą rurą. Teraz musisz obrócić zawory przy zbiornikach, ale tylko przy drugim i czwartym!

Wespnij się wyżej i zanim opuścisz budynek odwróć się i przestaw dźwignię przy silnikach. Teraz idź dalej przez jaskinię po lewej, a wyjdziesz przed ogrodzeniami z psami. Przejdź przez nie pozbywając się zwierzaków, a wewnątrz budynku znajdziesz klucz do sterowania bramą.

Opuść budynek, skręć w lewo i przejdź przez drewniany mostek, potem znów skręć w lewo do korytarza budynku i na koniec przez kolejny tunel, aby powrócić do początkowego obszaru bazy. Otwórz łomem drzwi i użyj wewnątrz klucza przy urządzeniach, na koniec przełącz przycisk obok i wsiądź do pontonu, by wpłynąć za otwartą bramę za plecami.

Płyń łódką do końca lodowego korytarza za bramą i ustaw się bokiem do krawędzi na końcu, by wyskoczyć na nią prosto z pojazdu. Zadanie zakończy się, gdy przejdziesz za drewniany budynek po ominięciu strażników.

Następnie: Tomb Raider 3 - Kopalnia RX-Tech, wagonik, korbka, akumulator

Spis treści: Tomb Raider 3 Remastered - Poradnik, Solucja

Poprzednio: Tomb Raider 3 - Miasto, transformator

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

Tomb Raider I–III Remastered

Nintendo Switch

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Patrick Homa

Patrick Homa

Guide Writer

Specjalizuje się w poradnikach do gier. Po godzinach spędza czas na górskich spacerach, rowerze lub majsterkując.
Komentarze