Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

To może być kolejny hit Steama - Loop Hero w dobę przyciągnęło ponad 150 tysięcy osób

Duży sukces gry.

  • Loop Hero to połączenie strategii, karcianki i gry typu roguelite
  • Tytuł cieszy się dużym zainteresowaniem graczy i zbiera pozytywne recenzje

Loop Hero to wydany w miniony czwartek, 4 marca, tytuł od niezależnego studia Four Quarters. Twórcy poinformowali, że w dzień od premiery w pozycję zagrało ponad 150 tysięcy użytkowników.

Projekt jest obecnie jedną z najlepiej sprzedających się gier na Steamie - znajduje się na drugim miejscu bestsellerów sklepu, ustępując tylko popularnemu Valheim. Ponadto w pewnym momencie w produkcji zalogowanych było jednocześnie niespełna 39 tysięcy osób.

Loop Hero jest również doceniane przez graczy. Dotychczasowe recenzje tytułu są „przytłaczająco pozytywne” - nota bazuje na 2175 opiniach, spośród których aż 95 procent jest pozytywnych.

Produkcja łączy elementy strategii, gier karcianych i przedstawicieli gatunku roguelite. Akcję osadzono w świecie, który wraz z mieszkańcami został uwięziony w pętli czasowej przez złowrogiego Licza. Gracze muszą uratować uniwersum.

W toku zabawy rozbudowujemy talię kart, które wykorzystujemy do rozmieszczania wrogów i budynków oraz tworzenia ścieżki. Poziomy w każdym podejściu są generowane proceduralnie, a przed rozpoczęciem przygody należy wybrać klasę postaci. W trakcie rozgrywki zbieramy zasoby, które można wymienić na wzmocnienia w kolejnej podróży.

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze