Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Wizards to nowa gra VR od gliwickiego Carbon Studio

Twórcy Alice VR.

Po premierze udanego Alice VR, studio Carbon z Gliwic nadal stawia na sprzęt rzeczywistości wirtualnej. Kolejna produkcja firmy - The Wizards - także stawia na urządzenia tego typu.

Nowy tytuł osadzony jest w świecie fantasy, a gracz walczy ze złem za pomocą magii. Jak można się domyślić, do rzucania czarów w wirtualnej przestrzeni posłużą kontrolery ruchowe.

Jest magicznie

„Bohaterem gry jest młody czarodziej, który cofa się w czasie, by uchronić Królestwo Ludzi przed niszczycielskimi atakami wrogich najeźdźców” - czytamy w opisie fabuły.

Akcję obserwujemy oczywiście z perspektywy pierwszej osoby. Dużą powtarzalność zabawy mają zapewnić specjalne Karty Losu, modyfikujące warunki zabawy przy kolejnych podejściach do kampanii.

Bohater będzie rozwijał się w ramach postępów w opowieści, ucząc się kolejnych zaklęć i ulepszając te już znane czary, reprezentujące cztery podstawowe żywioły.

Podobnie jak wspomniane Alice VR i w odróżnieniu od wielu innych produkcji na sprzęt rzeczywistości wirtualnej, The Wizards stawia na zaawansowaną oprawę graficzną, bazując na silniku Unreal Engine 4.

Premiera jeszcze w tym roku, na HTC Vive oraz Oculus Rift.

Tagi

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze