Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Vanishing of Ethan Carter - pierwsze screeny z rozgrywki

Nowy projekt Adriana Chmielarza.

Niezależne studio The Astronauts, dowodzone przez Adriana Chmielarza, opublikowało pierwsze screeny z rozgrywki w debiutanckim projekcie The Vanishing of Ethan Carter.

Zaprezentowane zrzuty z ekranu wykonano w pierwszych fragmentach fabuły. Obrazy pochodzą prosto z rozgrywki - twórcy nie zamierzają wprowadzać przerywników filmowych.

W The Vanishing of Ethan Carter wcielamy się w detektywa Paula Prospero, który otrzymuje list od tytułowego Ethana i zdaje sobie sprawę, że jest on w niebezpieczeństwie. Okazuje się, że chłopak zniknął po brutalnym morderstwie w miasteczku Red Creek Valley. Prospero musi wykorzystać nadprzyrodzone i „naturalne” zdolności, by odszukać zaginionego.

Akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, a zdolności Prospero umożliwiają „podejrzenie” ostatnich chwil z życia zamordowanych osób. Im więcej zgromadzimy wskazówek, tym dłuższa i wyraźniejsza będzie wizja.

The Astronauts opisuje tytuł jako horror z gatunku „weird fiction”, koncentrujący się na „atmosferze, nastroju i człowieczeństwie bohaterów”.

„Łącząc piękny świat z atmosferą niepokoju i makabry, fabuła przeznaczona jest dla dorosłych graczy” - napisali twórcy. „W naszej grze nie ma jednak elementów walki. Jeśli tytuł zostawi jakieś blizny, to nie będzie można ich zobaczyć. Chcemy, by graczy doświadczyli opowieści o Ethanie i Paulu we własnym tempie, bez środków uspokajających. Chodzi bardziej o nastrój niepokoju niż czysty terror.”

The Vanishing of Ethan Carter powstaje na PC, ale deweloperzy mają nadzieję wydać grę także na PlayStation 4 i Xbox One. Nie ogłoszono jeszcze daty premiery, ale debiut jest „kwestią miesięcy, nie lat”.

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze