Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

The Thaumaturge opóźnione na przyszły rok. Polskie RPG potrzebuje więcej czasu

Wydanie na konsolach wciąż bez daty premiery.

Dobrze zapowiadające się The Thaumaturge od polskiego studia Fool's Theory nie zadebiutuje w grudniu, jak planowano. Twórcy potwierdzili, że gra trafi na PC dopiero w przyszłym roku - konkretnie 20 lutego.

Jak wyjaśniono w oficjalnym komunikacie, dodatkowe dwa miesiące pomogą w doszlifowaniu produkcji, by premiera na komputerach obyła się bez kontrowersji. Według oryginalnego planu, produkcja miała zadebiutować poprzez Steam, Epic Games Store i GOG Galaxy na początku grudnia.

Tajemnicą pozostaje wciąż data premiery na konsolach PlayStation 5 i Xbox Series X/S. W ogłoszeniu wspomiano jedynie o „późniejszym terminie”, co pozostawia dosyć szerokie pole do interpretacji. Nie pozostaje więc nic innego, niż trzymać kciuki, że to pierwsze i ostatnia obsuwa terminu. Warto wspomnieć, że wspomniane Fool's Theory zajmuje się równocześnie produkcją remaku pierwszego Wiedźmina.

Akcja The Thaumaturge rozgrywa się w XX-wiecznej Warszawie, konkretnie w 1905 roku. Tętniącą życiem metropolię zamieszkują ludzie z każdego stanu - od prostych mieszczan po kupców, rosyjskich żołnierzy oraz reprezentantów wyższych sfer. Miasto zasiedla także tajemnicza grupa Taumaturgów, którzy z pomocą magicznej rasy Salutorów sieją zamęt w społeczeństwie.

Tytuł powstaje na silniku Unreal Engine 5. W przerwach od spacerowania po mrocznym wydaniu Warszawy skupimy się na podejmowaniu wyborów moralnych oraz starciach opartych na systemie turowym - wszystko z izometrycznej perspektwy. Głównym bohaterem jest Viktor, który na swoje nieszczęście obdarzony jest zdolnością tytułowej taumaturgii.

Warto też zaznaczyć, że demo The Thaumaturge było jedną z najpopularniejszych pozycji podczas październikowego Steam Next Fest. Wersja demonstracyjna gry nie jest już niestety dostępna do sprawdzenia. Nie zapowiada się też na to, by przed premierą miała pojawić się kolejna okazja.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.

The Thaumaturge

PC

Related topics
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze