Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie The Thaumaturge zalicza kolejne opóźnienie. „Gra jest gotowa”

Chodzi o konkurencję.

Intrygująco zapowiadająca się, polska gra RPG The Thaumaturge ukaże się 4 marca, a nie - jak dotychczas planowano - 20 lutego. Tytuł zmierza na PC, a w późniejszym terminie także na PlayStation 5 i Xbox Series X/S.

Wydawca - 11 bit studios - wyjaśnia, że gra jest gotowa, a celem jest po prostu ominięcie konkurencji debiutującej w obecnym miesiącu. Tytuły nie padają, lecz gier faktycznie jest sporo, by wymienić Skull and Bones (16 lutego) czy Final Fantasy 7 Rebirth (29 lutego).

„Gra jest gotowa, ale chcemy dać jej przestrzeń, by można się nią cieszyć w sposób, na jaki naszym zdaniem zasługuje” - napisano w serwisie X. „Do zobaczenia w Warszawie w 1905 roku i dziękujemy za cierpliwość!”.

Cover image for YouTube videoThe Thaumaturge | Quest Trailer

To już kolejne opóźnienie The Thaumaturge, które pierwotnie planowano jeszcze na grudzień ubiegłego roku.

Akcja rozgrywa się w XX-wiecznej Warszawie - we wspomnianym przez wydawcę 1905 roku. Miasto zamieszkują ludzie z każdego stanu - od prostych mieszczan po kupców, rosyjskich żołnierzy oraz reprezentantów wyższych sfer. Miasto zasiedla także tajemnicza grupa Taumaturgów, którzy z pomocą magicznej rasy salutorów sieją zamęt w społeczeństwie.

Bohaterem jest Wiktor, jeden z przedstawicieli tej „klasy”. Walka toczy się w turach, gdzie za pomocników służą wspomniane koszmary. Jest też sporo eksploracji i podejmowanie decyzji, które mogą wpłynąć na późniejsze wydarzenia.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Thaumaturge

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze