Skip to main content
Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Polskie The Thaumaturge na fabularnym zwiastunie. Warszawa w mrocznym wydaniu

Od twórców remake'u Wiedźmina

The Thaumaturge od polskiego studia Fool's Theory - twórców remake'u pierwszego Wiedźmina - otrzymało zwiastun fabularny. Materiał przybliża postać głównego bohatera, Viktora, oraz mroczną stronę XX-wiecznej Warszawy.

Jak ujawnia ponad 2-minutowy zwiastun opublikowany przez wydawcę 11 bit studios, protagonista rusza w podróż do miasta z uwagi na swoją siostrę, która „tęskni za dawnymi czasami". Podobno Warszawa bardzo się zmieniła, na co wpływ miały zapewne Salutory - mroczne, ezoteryczne istoty, kontrolowane przez grupę tytułowych Taumaturgów.

Viktor jest jednym z obdarzonych nieszczęśników, którzy mogą przebić wzrokiem zasłony rzeczywistości i zobaczyć prawdziwy obraz miasta, wypełnionego maszkarami i okultyzmem. Wygląda na to, że magiczne zdolności płyną w krwi całej rodziny, gdyż list siostry kończy się zachęceniem Viktora do pojednania się z ojcem.

Dar taumaturgii splata się z dziedzictwem rodziny, przekazywanym przez pokolenia. To mistyczne brzemię w znaczący sposób kształtuje życiową podróż Wiktora. Z kolei jego siostra, Ligia, głęboko obawia się, że jej brat narazi swoje życie w pogoni za ponadnaturalnymi istotami i ich ziemskimi gospodarzami" - głosi opis gry.

Zgodnie z oczekiwaniami, The Thaumaturge zapowiada się na mroczną i oryginalną opowieść z masą polskich akcentów. Akcja rozgrywa się w 1905 roku, a tętniącą życiem metropolię zamieszkują ludzie z każdego stanu - od prostych mieszczan po kupców, rosyjskich żołnierzy oraz reprezentantów wyższych sfer.

Wedle założeń polskiego wydawcy, The Thaumaturge powinno zadebiutować w czwartym kwartale 2024 roku, nie znamy jednak konkretnej daty premiery. Produkcja trafi wyłącznie na komputery osobiste - konkretnie na platformy Steam, Epic Games Store i GOG Galaxy. Wydanie na konsole nie zostało potwierdzone.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

W tym artykule

The Thaumaturge

PC

Powiązane tematy
O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.
Komentarze