Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tekken 8 z datą premiery i słodkimi awatarami

Zaprezentowano też pełen zestaw wojowników.

Podczas Gamescom Opening Night Live na scenie pojawił się reżyser Tekkena 8 Katsuhiro Harada i potwierdził plotki, jakie obiegły dziś sieć. Najnowsza bijatyka Bandai Namco doczekała się konkretnej daty premiery.

Jeszcze kilka godzin temu data premiery Tekken 8 była ledwie plotką, jednak pojawienie się jej na oficjalnej stronie gry w sklepie Microsoftu można było traktować całkiem poważnie. Okazuje się, że przeciek jest prawdziwy, a Tekken 8 zadebiutuje już 26 stycznia 2024 roku na PC, PS5 i Xbox Series X/S.

Przy okazji pojawił się też nowy trailer prezentujący pełny zestaw wojowników dostępnych na premierę - aż 32 postacie zawalczą o tytuł Króla Żelaznej Pięści. Nie zabraknie ulubieńców graczy takich jak Kazyua, Jin, Xiaoyu, Jun czy Yoshimitsu, ale widać też sporo nowych twarzy.

Zwiastun prezentuje też kolejne elementy rozgrywki, w tym tryb dla jednego gracza nazwany Arcade Quest, który w założeniach ma nawiązywać do czasów, gdy Tekken był serią kojarzoną głównie z automatami. Przede wszystkim stworzymy i dostosujemy własnego awatara (styl graficzny jest dość... słodki), a następnie wyruszymy do salonu gier, by mierzyć się z kolejnymi przeciwnikami w serii pojedynków.

W Tekken 8 tradycyjnie nie zabraknie bogatego wyboru mniej i bardziej niedorzecznych strojów, których przykłady również widzimy na najnowszym zwiastunie. Dziś o 22:00 czasu polskiego ruszą także zamówienia przedpremierowe, a osoby, które zdecydują się na wcześniejsze zamówienie gry, otrzymają kostium dla awatara wzorowany na klasycznym stroju Paula. Posiadacze konsol Sony dostaną dodatkowo skórki Mokujina i Tetsujina.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze