Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Fani której platformy lepiej się biją? Tekken 8 pozwoli to sprawdzić

Wyjdzie w praniu.

Najnowsza odsłona kultowej serii pozwoli położyć kres nieustannym przepychankom o to, na której platformie znajdziemy lepszych graczy. Reżyser gry potwierdził, że Tekken 8 otrzyma wsparcie rozgrywki multiplatformowej.

Katsuhiro Harada, który od lat kieruje rozwojem serii Tekken, odpowiedział na pytanie jednego z internautów o możliwość gry międzyplatformowej w Tekken 8. Wygląda na to, że najnowsza bijatyka Bandai Namco otrzyma taką funkcję w dniu premiery. Twórca przy okazji zdradził, że już wcześniej chciał umożliwić graczom na PC, PlayStation oraz Xboksach wspólne zmagania.

Rozgrywka międzyplatformowa? Oczywiście, że będzie. Swoją drogą, proponowałem crossplay między platformami jeszcze kiedy wprowadzano na rynek konsole poprzedniej generacji. Jednak w tamtym czasie [firmy Sony i Microsoft - dop. red.] kłóciły się o interesy i kwestię bezpieczeństwa P2P, przez co wielokrotnie odmawiały” - napisał Katsuhiro Harada, reżyser Tekken 8.

Oznacza to, że posiadacze wszystkich platform, na których zadebiutuje Tekken 8 będą mogli bez problemu zmierzyć się ze sobą w sieciowych pojedynkach. Pozytywny wpływ na to będzie miała też druga funkcja zapowiedziana przez Haradę - gra wspierać będzie technologię rollback netcode (wycofywanie kodu sieciowego), która może znacznie zmniejszyć opóźnienia pomiędzy graczami.

Wycofywanie kodu sieciowego - w ogromnym uproszczeniu - polega na tym, że nasza maszyna zamiast czekać na dane od przeciwnika stara się przewidzieć jego ruchy, a także pozwala natychmiastowo zobaczyć na ekranie efekty naszych własnych akcji. Dzięki temu rozgrywka zdaje się płyniejsza nawet w przypadku, gdy nasz przeciwnik ma okropne opóźnienia po swojej stronie.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze