Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Teaser projektu Ubisoftu w Watch Dogs 2 to prawdziwa gra - raport

Ale prace nie idą sprawnie.

Posiadacze Watch Dogs 2 odkryli wewnątrz gry tajemniczy materiał wideo, który ma być zwiastunem kolejnej produkcji Ubisoftu.

Kluczowa jest jedna z misji, gdzie zadaniem jest kradzież trailera z serwerów deweloperów. W materiale wideo widać różne statki i stacje kosmiczne oraz paletę kolorów w stylu No Man's Sky.

A jednak

Teraz okazuje się, że ukryty zwiastun nie jest żartem, lecz spojrzeniem na prawdziwy projekt, powstający we francuskiej firmie. Jednak jak podaje serwis Kotaku, dysponujący świetnymi źródłami w Ubisofcie, prace nad produkcją postępują bardzo wolno, a tytuł może wcale się nie ukazać.

Dwaj rozmówcy przyznali nieoficjalnie, że oglądamy grę o nazwie (lub oznaczeniu kodowym) Pioneer. Podczas rozwoju projektu opowiadającego o eksploracji kosmosu natknięto się jednak na spore problemy, a ostatnio zamieniono wielu z kluczowych producentów.

- Ogłoszenie miało odbyć się w przyszłym roku - ujawnia jedno ze źródeł Kotaku. - Tak jednak nie będzie, a Pioneer przechodzi obecnie przez „zmianę narzędzi”.

- Gdy zdecydowali się umieścić ten żart w Watch Dogs 2, nie wiedzieli jeszcze, że do tego dojdzie, więc ogólnie wyszło raczej dziwnie - dodaje drugi rozmówca.

„Och, w końcu to pokazują” - wspominał już w poniedziałek jeden z byłych pracowników firmy. „Gdy ponad dwa lata temu opuszczałem Ubi, o projekcie wiedziałem bardzo niewiele i nigdy nie widziałem nic z samej gry. Interesujące!”

O autorze

Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie wspiera dział informacyjny oraz zajmuje się tłumaczeniami tekstów Digital Foundry.

Komentarze

More News

Najnowsze artykuły