Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer kosmicznej gry Ubisoftu ukryty w Watch Dogs 2

Żart czy zwiastun?

Posiadacze wczesnych kopii Watch Dogs 2 odkryli wewnątrz gry tajemniczy materiał wideo, który ma być zwiastunem kolejnej produkcji Ubisoftu. Podobno.

W przygotowanym przez twórców mieście znaleźć można bowiem biuro Ubisoft San Francisco. Główny bohater może dostać się do środka i złamać zabezpieczenia znalezionych na miejscu komputerów.

Kluczowa jest jedna z misji, w której zadaniem jest kradzież trailera gry z serwerów deweloperów. W materiale wideo widać różne statki i stacje kosmiczne oraz paletę kolorów w stylu No Man's Sky:

To na pewno żart ze strony deweloperów! - powie część graczy. Ale czy na pewno? Czy też za materiałem wideo kryje się coś więcej? Głos w tej sprawie zabrał jeden z byłych pracowników Ubisoftu.

Ubisoft ruszy w kosmos?

„Och, w końcu to pokazują” - napisał deweloper na forum dyskusyjnym NeoGAF. „Gdy ponad dwa lata temu opuszczałem Ubi, o projekcie wiedziałem bardzo niewiele i nigdy nie widziałem nic z samej gry. Interesujące!”

„Wydaje mi się, że to prawdziwe wideo. Jak mówiłem, słyszałem tylko pogłoski o dużej grze w kosmosie. Trzymają pomysły pod kluczem nawet pomiędzy poszczególnymi studiami, więc na tym moja wiedza niestety się kończy” - dodał niejaki TheHollowNight.

Być może mamy więc do czynienia z zaawansowanym żartem. Ale kto wie, może Ubisoftu szykuje produkcję z akcją umieszczoną w komosie? Warto dodać, że francuski wydawca nie ma w portfolio niczego podobnego, a klimaty sci-fi są popularne wśród graczy.

Wspomniana misja z włamaniem na serwery Ubisoftu sugeruje także, że prawdą są pogłoski o umieszczeniu następnej odsłony serii Assassin's Creed w starożytnym Egipcie.

O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze