Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Biomutant zaprezentowany na PS5 i Xbox Series X

Gameplay z nowych konsol.

THQ Nordic przedstawiło szczegóły o wydajności Biomutant na PS5 i Xbox Series X/S, a także opublikowało gameplay zarejestrowany na nowych konsolach.

Na PlayStation 5 gra zadziała w 60 FPS. Produkcja uruchomi się tylko w 1080p, a następnie zostanie przeskalowana do dynamicznego 4K. Brak natywnej rozdzielczości 4K twórcy tłumaczą problemami ze stabilnością. Sugerują jednak, że w przyszłości może to ulec zmianie.

Na Xbox Series X pozycja zaoferuje 60 klatek na sekundę przy dynamicznym 4K. Na Xbox Series S tytuł osiągnie zaś maksymalnie 30 FPS i dynamiczne 1440p. THQ Nordic nie przygotowało gameplayu ze słabszej z konsol Microsoftu, ponieważ „nikt w biurze nie ma” sprzętu.

Podkreślono jednocześnie, że na platformach obecnej generacji uruchomią się na razie - w ramach wstecznej kompatybilności - wersje ze starszych platform. W „niedalekiej przyszłości” powinny pojawić się jednak wydania zoptymalizowane pod kątem nowszych urządzeń.

Przypomnijmy, że niedawno zaprezentowano grę działającą na PC, PS4 i Xbox One, a także ujawniono szczegóły na temat wydajności na wymienionych sprzętach.

Biomutant zadebiutuje 25 maja. Akcję osadzono w postapokaliptycznym świecie, zamieszkanym przez antropomorficzne stworzenia. Na początku przygody stworzymy własną postać, korzystając z rozbudowanego edytora.

Zobacz także: Biomutant - Poradnik, Solucja

O autorze
Awatar Piotr Bicki

Piotr Bicki

News Editor

Tytan pracy. Wybitny profesjonalista. Piotr Bicki w latach 2016-2022 był dziennikarzem Eurogamera i jednym z najbardziej doświadczonych autorów w redakcji. Zmarł tragicznie 31 lipca 2022 roku.

Komentarze