Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak prezentuje się konkurent Simsów. Life by You na materiałach z rozgrywki

Mów mi jak mam żyć.

The Sims od lat zasiada na tronie symulatorów życia, jednak wygląda na to, że Tectonic Studio ma szansę zagrozić dominacji serii stworzonej przez studio Maxis. Twórcy Life by You udostępnili kilka nowych filmów z rozgrywki.

Life by You zadebiutuje we wczesnym dostępie już 12 września, najwyższa więc pora, by twórcy zaczęli pokazywać swoje dzieło w akcji. Do tej pory dowiedzieliśmy się już całkiem sporo na temat nadchodzącego symulatora, a twórcy dość regularnie publikują kolejne materiały przybliżające rozmaite funkcje. Wygląda na to, że gracze otrzymają mnóstwo wolności w realizowaniu swoich wizji.

Gra wydawana przez Paradox Interactive oferuje otwarty świat bez ekranów ładowania, pełną kontrolę nad żyjącymi w nim ludźmi oraz konwersacje w prawdziwym języku, gdzie sami możemy wpisywać to, co ma powiedzieć nasza postać. Trzeba przyznać, że pomysł jest intrygujący i mocno odróżnia Life by You od popularnych Simsów. Jak tego typu dialogi wyglądają w praktyce? Pokazuje to jeden z opublikowanych filmów.

W nieco wcześniejszych materiałach twórcy prezentowali między innymi system zarządzania potrzebami, demonstrowali mechaniki budowania domów, a nawet szczegóły zmiany wystroju wnętrz. To zaledwie namiastka możliwości, jakie zaoferuje nadchodzący konkurent The Sims, jednak już teraz widać, że fani serii od Maxis powinni poczuć się tu jak w domu.

Warto też wspomnieć, że twórcy kładą duży nacisk na treści tworzone przez fanów, a mody mają być bardzo ważną i integralną częścią Life by You. Dzięki modyfikacjom będzie można za darmo dostosować rozgrywkę do własnych potrzeb i wprowadzać nowe elementy, co może okazać się ogromnym atutem w walce z The Sims, gdzie większość dodatkowych elementów sprzedawanych jest w formie płatnych DLC.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami.

O autorze
Awatar Marek Makuła

Marek Makuła

News & Content Writer

Marek to miłośnik modów, kawy i jezior. Jego serce bije w 32 bitach. Lubi grać bez minimapy i wspierać fanowskie projekty.

Komentarze