Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Tak wyglądają „nowe Simsy”. Life by You na oficjalnym pokazie rozgrywki

Wczesny dostęp jeszcze w tym roku.

Dziś odbyła się oficjalna zapowiedź Life by You, czyli nowego symulatora życia od studia Paradox Tectonic. Tytuł zadebiutuje w fazie wczesnego dostępu 12 września 2023 roku.

O grze usłyszeliśmy już na początku marca, podczas pokazu gier od szwedzkiego Paradox Interactive. Teraz otrzymaliśmy oficjalną zapowiedź z datą premiery we wczesnym dostępie i krótkim pokazem rozgrywki.

Około 2-minutowy materiał prezentuje gameplay dobrze znany fanom serii The Sims. Obserwujemy postacie zmagające z trudami codzienności w wyjątkowo barwnej lokacji. Na ekranie wyświetlają się ich najważniejsze potrzeby, jak sen, pożywienie i poziom higieny. Pojawiają się także dialogi, kreator postaci oraz system budowania.

Szczególną uwagę przykuwa oprawa graficzna, która cierpi na jakości z każdym przybliżeniem kamery. Wygląda to szczególnie niekorzystnie, gdy obserwujemy widok z trzeciej osoby. Pozostaje trzymać kciuki, że modele postaci zostaną jeszcze odpowiednią dopieszczone.

Twórcy obiecują otwarty świat bez ekranów ładowania, w którym najważniejszą rolę odegra nieograniczona kreatywność. Tytuł ma być doświadczeniem wyłącznie dla jednego gracza, choć otwartym na twórczość społeczności moderskich. Główne zasady rozgrywki pozostają dosyć proste: tworzymy rodzinę, projektujemy dom, a następnie staramy się zapewnić podopiecznym możliwie jak najlepszy - lub najgorszy - żywot.

Jak dowiadujemy się ze strony gry, faza wczesnego dostępu potrwa co najmniej 12 miesięcy. Zamówienia przedpremierowe są już dostępne poprzez sklep Epic Games Store, choć tytuł trafi także na platformę Steam. Warto wspomnieć, że jednym z twórców Life by You jest Rod Humble, a więc producent wykonawczy serii The Sims, konkretnie drugiej i trzeciej części.

Tematy w tym artykule

Obserwuj, by otrzymywać szybkie powiadomienia na e-mail, gdy pojawią się nowe materiały na wybrane tematy.  Zarządzaj powiadomieniami. .

O autorze
Awatar Nikodem Idziak

Nikodem Idziak

News Writer

Kolekcjonuje wszystko, co bezużyteczne - od platynowych trofeów, po butelki po winie. Zakochany w RPG-ach, ambiencie i twórczości Boba Rossa.

Komentarze