Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Szef Embracer Group ma już dość pytań o remake KOTOR-a

Chociaż to jego ulubione pytania.

Pomimo budzącej ekscytację zapowiedzi w 2021 roku, do dzisiaj nie otrzymaliśmy zbyt wielu nowych informacji na temat powstającego remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic. Podczas niedawnego spotkania z inwestorami szef Embracer Group stwierdził, że nie będzie już odpowiadał na pytania dotyczące gry.

Jak możemy się dowiedzieć z zapisu konferencji, pytanie o odświeżoną wersję kultowego RPG-a padło na sam koniec sesji. „Mamy jeszcze jedno pytanie od Klausa. Pyta się, jakie masz odczucia dotyczące remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic. Wiem, że to twoje ulubione pytanie” - przeczytał wiadomość prowadzący rozmowę analityk Martin Arnell, co wywołało niewielką salwę śmiechu wśród uczestników spotkania.

Zauważyłem, że wszystko co powiem w tej sprawie ląduje na nagłówkach w prasie. To jedyne, co mam do powiedzenia” - odpowiedział także ze śmiechem Lars Wingefors, prezes Embracer Group. Wygląda więc na to, że pomimo niedawnych problemów dewelopera produkcja wciąż powstaje, ale nie powinniśmy oczekiwać w najbliższym czasie nowych informacji na temat tytułu.

Przypomnijmy, że za projekt początkowo miało odpowiadać studio Aspyr Media, specjalizujące się głównie w tworzeniu portów gier innych twórców na różne platformy. W zeszłym roku ogłoszono jednak, że prace zostaną przekazane Saber Interactive, czyli firmie mającej już spore doświadczenie w odświeżaniu kultowych klasyków. Obawy wzbudziła też późniejsza wypowiedź znanego dziennikarza Jeffa Grubba, według którego produkcja nie idzie po myśli deweloperów.

Samo Star Wars: Knights of the Old Republic zadebiutowało w 2003 roku i do dzisiaj uważane jest za jedną z najlepszych produkcji studia BioWare, a akcja produkcji rozgrywa się na kilka tysięcy lat przed wydarzeniami z filmowej sagi. Wcielamy się w cierpiącego na amnezję rycerza Jedi, którego statek rozbija się na planecie Taris. Wykonując kolejne zadania gracze poszukują odpowiedzi na temat tożsamości protagonisty i próbują powstrzymać kampanię wojenną Lorda Sithów Darth Malaka.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze
Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

Staff Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 80. i 90. Miłośnik anime i majsterkowicz.

Komentarze