Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Remake KotOR-a z poważnymi problemami. Rozwój gry został podobno wstrzymany

Gra straciła między innymi dyrektora artystycznego.

Rozwój odświeżonej wersji słynnej gry RPG w uniwersum Star Wars został podobno wstrzymany. Produkcja straciła dwóch ważnych deweloperów.

Jak podaje agencja Bloomberg, odpowiadające za remake studio Aspyr zwolniło w tym miesiącu dyrektora artystycznego i dyrektora desingu gry oraz poinformowało pracowników o wstrzymaniu produkcji.

Według osób zaznajomionych z sytuacją w studiu, rozwój gry nie był zrównoważony. Ogromną ilość czasu i pieniędzy poświęcono na przygotowanie wersji demonstracyjnej, a Aspyr zapowiadało wydanie gry pod koniec 2022 roku, podczas gdy - według deweloperów - bardziej prawdopodobnym terminem ukończenia produkcji byłby rok 2025.

Dalsza przyszłość gry nie jest na razie znana. W maju Embracer Group, czyli wydawca gry, ogłosiło, że do projektu dołączy studio Saber Interactive, mające spore doświadczenie w przygotowaniu portów i odświeżonych wersji gier. Niektórzy pracownicy studia Aspyr uważają, że teraz Saber Interactive całkowicie przejmie tworzenie remake’u KotOR-a.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią odkąd zepsuł swój pierwszy komputer. Pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime i majsterkowicz-samouk.

Komentarze