Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Przy Star Wars KotOR Remake pomogą twórcy Evil Dead: The Game

Nad grą pracują dwa doświadczone zespoły.

Saber Interactive - autorzy wydanego niedawno Evil Dead: The Game - pomogą studiu Aspyr przy tworzeniu remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic.

O sprawie informuje portal VGC, cytując film z podsumowaniem finansów holdingu Embracer Group, do którego należą oba zespoły.

- Saber ma ogromne doświadczenie w tego typu projektach - powiedział współzałożyciel studia Matthew Karch. - Pracowaliśmy już z Aspyr przy odświeżaniu starszych odsłon Halo. Spędziliśmy razem dużo czasu, aby przywrócić te tytuły.

Deweloper dodał, że „gra jest ogromnym przedsięwzięciem, które wymaga dużo czasu i wysiłku, zwłaszcza że jest to bardzo stary tytuł, w którym dużo elementów trzeba stworzyć od zera”.

- Kiedy kupiliśmy Aspyr, to od początku wiedzieliśmy, że będą potrzebować naszej pomocy. Zespół zrobi wszystko, aby to była najlepsza gra, jaką mogą stworzyć - kontynuował Karch.

Według zeszłorocznych informacji, Aspyr planuje grę bardziej rozbudowaną niż klasyczny remaster. Remake KotORa będzie czasowym exclusive’m na PlayStation 5.

Przypomnijmy, że KotOR to produkcja RPG, stworzona przez BioWare w 2003 roku. Akcja dzieje się ok. 4 tys. lat przed wydarzeniami z filmów i opowiada historię konfliktu Jedi oraz Sithów.

O autorze

Awatar Maciej Żbik

Maciej Żbik

News Writer

Maciek interesuje się technologią od momentu, kiedy zepsuł swój pierwszy komputer. Szczególnie pasjonuje go elektronika z lat 90. i 80. Miłośnik anime oraz majsterkowicz-samouk.

Komentarze