Jeśli klikniesz link i dokonasz zakupu, możemy otrzymać małą prowizję. Zobacz politykę redakcyjną.

Trailer KotOR Remake zniknął z kanału PlayStation, wywołując obawy fanów

Aktualizacja: Winna jest muzyka.

Aktualizacja: Sony zapewnia w oświadczeniu, że sytuacja z usunięciem trailera jest „normalna” i nie jest związana ze stanem projektu. Wynika jedynie z faktu, że wygasła licencja na muzykę wykorzystaną w trailerze.

„W ramach normalnej działalności wycofujemy elementy z licencjonowaną muzyką po wygaśnięciu tych licencji” - wyjaśnia rzecznik japońskiej korporacji w komunikacie dla serwisu Kotaku. Muzyką wykorzystaną w zwiastunie Knights of the Old Republic Remake był główny motyw „Gwiezdnych Wojen” - należący oczywiście do Disneya.


Oryginalna wiadomość: Czyżby projekt remake’u Star Wars: Knights of the Old Republic był w tarapatach? Takie wnioski wysnuli gracze, ponieważ trailer zapowiadający projekt zniknął z oficjalnego kanału PlayStation.

Tytuł zapowiedziano w 2021 roku na imprezie Playstation Showcase i choć pełny zapis tego wydarzenia nadal obejmuje to ogłoszenie, to samodzielnego zwiastuna już nie ma.

Nie są to pierwsze wątpliwości związane z faktem, czy remake faktycznie istnieje i powstaje. Już w ubiegłym roku nad grą zebrały się ciemne chmury, gdy informowano, że prace zostały wstrzymane, a kilka tygodni później przeniesione z Aspyr Media do Saber Interactive.

Nieco później zamieszanie wywołał dziennikarz Jeff Grubb, który stwierdził w podcaście, że nie byłby wcale zdziwiony, gdyby oczekiwany remake nigdy nie ujrzał światła dziennego. Wyrażał najwyraźniej tylko swoją opinię, bez poparcia w źródłach.

Trailer przetrwał w innych miejscach

To przełożyło się jednak na pytanie, które usłyszał Lars Wingefors, dyrektor generalny Embracer (do którego należy Saber). Poproszony o „sprecyzowanie stanu projektu” rzucił jedynie krótkie „bez komentarza”. To - jak można się domyślać - nie poprawiło nastrojów wśród oczekujących fanów.

Teraz - poza samym usunięciem trailera - można dodać szersze problemy wspomnianej firmy wydawniczej. Ta sprzedaje studia, zwalnia pracowników, kasuje projekty i szuka oszczędności, gdzie to tylko możliwe, a remake Star Wars: Knights of the Old Republic brzmi bardzo ambitnie - i drogo...

Pozostaje mieć nadzieję, że to tylko przesadzone obawy. Star Wars: Knights of the Old Republic (KotOR) to wydana w 2003 roku gra RPG osadzona w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Tytuł stworzony przez Bioware zebrał przytłaczająco pozytywne recenzje i do dziś uważany jest za jedną z najlepszych gier na licencji Star Wars.

Nie jesteś zalogowany!

Utwórz konto ReedPop, dołącz do naszej społeczności i uzyskaj dostęp do dodatkowych opcji!

In this article
Follow a topic and we'll email you when we write an article about it.
Related topics
O autorze
Awatar Daniel Kłosiński

Daniel Kłosiński

News Editor

Daniel współpracuje z Eurogamer.pl od początku istnienia serwisu. Obecnie zajmuje się głównie wiadomościami i tłumaczeniami Digital Foundry.

Komentarze